На свакој ратној фунти зарадиће 666,66 пута!

БРИТАНСКЕ БОМБЕ РАЗОРИЛЕ ЛИБИЈУ, БРИТАНСКЕ КОМПАНИЈЕ ЋЕ МАСНО ЗАРАДИТИ НА „ОБНОВИ ДЕМОКРАТСКЕ ЛИБИЈЕ“

  • Велику Британију агресија на Либију коштала готово 300 милиона фунти, али је Лондон све „наместио“ да потпише лукративне уговоре за обнову те северноафричке земље вредне готово 200 милијарди фунти
  • Џон Хилари (John Hilary), извршни директор антиратне каритативне организације Вор он Вонт (War on Want), за руску сателитску телевизију на енглеском језику Раша Тудеј (Russia Today): „Ми бомбардујемо, уништавамо а онда добијамо уговоре да после ту нешто обнављамо
  • Фaктu: А онда за жртве „теорија завере“ прогласе све који само, макар и у најблажој форми, посумњају да је „диктатор Гадафи“ био само огавни изговор, а поготово оне који посумњају да је Ђаво (666,66 пута) већ сишао на Земљу

        ВЕЛИКА Британија је потрошила готово 300 милиона фунти на уништавање либијске инфраструктуре. Мало? Нипошто! Само, свака фунта не само да ће се вратити кући, него ће се – позлатити! Јер, Лондон је све „наместио“ да потпише лукративне уговоре за обнову ове северноафричке земље вредне готово 200 милијарди фунти! А то значи да ће им се 666,66 пута вратити свака фунта уложена у свргавање „диктатора Гадафија“.

        У саопштењу за јавност, британско Министарство за трговину и инвестиције каже да верује да би вредност уговора за обнову Либије, у областима од снабдевања водом и електричном енергијом до здравствене неге и образовања, могла чак премашити 200 милијарди фунти током наредних десет година, пренели су британски медији.

        „Либија је релативно богата земља са нафтним резервама и зато очекујем да ће она бити добра прилика за британске и друге компаније да започну пројекте обнове Либије,“ изјавио је британски министар одбране, Филип Хемонд.

        Он је позвао извршне директоре и директоре продаје великих компанија да почну да „пакују кофере“ и што пре крену за у Триполи разорен НАТО бомбама.

        Ова изјава је дала повода за многа питања везана за мотиве Велике Британије и њену улогу у лансирању деструктивног рата на једну суверену државу.

        Џон Хилари (John Hilary), извршни директор антиратне каритативне организације Вор он Вонт (War on Want) каже да је ситуација у Ираку након рата - када су фирме које су биле умешане у инвазију на ову земљу добиле најбоље послове обнове - што је бацило велику сенку на умешаност у рат.

        „Ми бомбардујемо, уништавамо а онда добијамо уговоре да после ту нешто обнављамо“, изјавио је Хилари за руску сателитску телевизију на енглеском језику Раша Тудеј (Russia Today).

        „За нас (Британце), ствар се увек сводила на комерцијалне интересе, још од када су се Бритиш Петролеум (BP) и Шел (Shell) вратили у Либију након скидања десетогодишњих санкција итд. За нас, читава ствар има ову комерцијалну црту,“ додао је Хилари.

        Британско Министарство трговине и инвестиције већ има своје особље на терену у Либији и спремно је да помогне британским фирмама при освајању нових уговора у тој земљи.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари