Los Angeles Times: За Трампа ће гласати људи попут оних који су изгласали Brexit

THE ATLANTIC: АКО ЈЕ НЕКО КРИВ ЗА ИЗЛАЗАК БРИТАНИЈЕ ИЗ ЕУ

- ОНДА ЈЕ ТО АНГЕЛА МЕРКЕЛ

        БРИТАНСКИ референдум и излазак из Европске уније озбиљна су лекција за предизборну кампању у САД јер људи који су гласали за Brexit сумњиво личе на бирачко тело Доналда Трампа - оценио је Los Angeles Times.

        Исти лист је направио и „портрет просечног присталице Brexit: припадник радничке класе, белац средњег животног доба који је веома незадовољан нивоом усељавања у земљу. Па навео ове речи неименованог европског дипломате:

        „Brexit - то и јесте Трамп. Сада је трампизам свуда около. То је исти феномен са истим исходом“.

        Los Angeles Times ипак наглашава да разлике постоје: у Британији само 15 одсто становништва није белачко, а у САД је „обојених“ 25 одсто. Осим тога, амерички бирачи су у просеку млађи од британских.

        Магазин The Atlantic процењује да су се Британци окренули против ЕУ јер су се уплашили масовног усељавања. Brexit је показао да су Британци почели да „осећају да је њихова земља преплављена мигрантима“.

        „Ако је неко гурнуо Велику Британију према излазу из ЕУ - наглашава The Atlantic - онда је то Ангела Меркел која је отворила врата своје земље, а затим и целе Европе за 1,1 милиона блискоисточних и северноафричких миграната“.

        У Британију се прошле године уселило 630.000 странаца.

        Становништво Велике Британије ће до 2026. достићи 70 милиона, а половину прираста ће обезбедити - мигранти.

        Сваке године више од 200.000 рођених у Британији одлази у Аустралију и САД - у нади да ће имати бољу перспективу.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари

S - 888's picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

Anonymous's picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

Neverovatno's picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

Додај коментар