Канонада око Краматорска у који је украјинска армија довезла 3 балистичке ракете „Точка-У“
КИЈЕВСКА АРМАДА УЗ „ЛИНИЈЕ РАЗДВАЈАЊА“ РАЗМЕШТА И ВИШЕЦЕВНЕ РАКЕТНЕ БАЦАЧЕ „УРАГАН“
- Порошенко све становнике ДНР и ЛНР назвао „ратним заробљеницима“ и објавио да ће преговарати само са „другим Донбасом, украјинским Донбасом“
УКРАЈИНСКА армија не мирује јер је Американцима преко потребан рат на границама Русије.
Наставила је да артиљеријом туче периферију Доњецка, Горловку и Тељманово.
У Краматорску, граду Донбаса који је још под украјинском контролом, чује се артиљеријска канонада. Биле су укључене и сирене за узбуну.
Једни Краматорчани на интернету пишу да је под ватром војни аеродром поред њиховог града, а други - да украјинска артиљерија, која је распоређена по периферији, туче „непознате циљеве“.
Шта год да је, други човек војног врх Доњецке Републике, Едуард Басурин, нколико сати раније је упозорио да Украјинци на „линије раздвајања“ и даље довлаче тешку артиљерију и вишецевне ракетне бацаче „Ураган“. Чак и тактичке балистичке ракете „Точка-У“.
При том је прецизирао да су три „Точке“ стигле управо у Краматорск, два „Урагана“ у Угљедар и по један у Калиново и Луганскоје.
Басурин је истовремено указао да Кијев на овај начин крши Минск-2 након што је Петар Порошенко све становнике ДНР и ЛНР назвао „ратним заробљеницима“ и објавио да ће преговарати само са „другим Донбасом, украјинским Донбасом“.