Асанж оптужио Google да фактички ради за Стејт департмент

НАРЕДНИХ ДАНА МУ У ВИШЕ ЗАПАДНИХ ЗЕМАЉА ИЗ ШТАМПЕ

ИЗЛАЗИ КЊИГА „КАКО ЈЕ GOOGLE НАШАО WIKILEAKS“

Џулијан Асанж

  • Подозрења оснивача WikiLeaks прво изазвао дуги разговор који је у јуну 2011 године имао са преседником Google Ериком Шмитом и чланом савета директора те компаније Џаредом Коеном. Том разговору су присуствовали и извесна Лиза Ђилдс и Скот Малкомсон, за које је Асанж потом утврдио да су били „дипломатски емисари Вашингтона“
  • Американци Асанжа терете за шпијунажу, за шта се у САД најчешће добија - смртна казна

         АМЕРИЧКА компанија Google фактички ради за владу САД, сасвим конкретно - за Стејт департмент.

         Ова тврдња - заједно са аргументацијом - садржана је у новој књизи оснивача WikiLeaks Џулијана Асанжа која ће се на Западу појавити у продаји 1. децембра. Њен садржај „препричао“ је шпански онлајн-лист Publico.es. 

         Књига, поред свега осталог, открива да је Асанж до овог закључка дошао након дугог разговора који је у јуну 2011 године имао са преседником Google Ериком Шмитом и чланом савета директора те компаније Џаредом Коеном. Том разговору су присуствовали и извесна Лиза Ђилдс и Скот Малкомсон, за које је Асанж потом утврдио да су били „дипломатски емисари Вашингтона“.

         Publico тврди да је Асанж у књизи подробно изложио ток и садржај тог разговора који је изазвао његова подозрења.

         Асанж је у књизи дословно написао: „Управо у тим тренуцима сам схватио да Ерик Шмит, врло вероватно, није само емисар Google. Схватио сам, заправо, да ме посетила група у којој је Google имао само једног, а Стејт департмент три представника“.

         Асанж у књизи тврди да Google CIА и FBI омогућава готово неограничен приступ електронској пошти својих корисника. Без дозволе тужиоца или одлуке суда.

         Асанжова књига „Како је Google нашао WikiLeaks“ на шпанском ће бити промовисана 3. децембра у Мадриду.

         Учесници промоције моћи ће да видео-линком опште са Асанжом који се још налази у амбасади Еквадора у Лондону. Најављено је да ће оснивач WikiLeaks одговорити „на сва питања“.

         Асанж је под заштитом Еквадора већ две године. Званични Кито му је ових дана продужио уточиште.

         Американци Асанжа терете за шпијунажу, за шта се у САД најчешће добија - смртна казна.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари