Асад напада терористе у Источној Гути као Алеп, Запад пишти и оптужује као пред пад Алепа

СИРИЈСКА АРМИЈА КОНАЧНО СКОНЦЕНТРИСАЛА ДОВОЉНЕ СНАГЕ ЗА ИЗБАЦИВАЊЕ АЛ КАИДЕ ИЗ ЕНКЛАВЕ

Источна Гута

  • У протеклом периоду је војни врх Сирије против Источне Гуте слао мале, недовољне снаге. Међутим, после нагодбе са Турском поводом „зоне деескалације Идлиб“ - по ободу И. Гуте су коначно сконцентрисане озбиљне снаге. међу њима и елитна јединица „Снаге тигра“
  • Гута је заједнички назив за област која обухвата Дамаск са запада, југа и истока. Оаза Источна Гута је до рата била главна туристичка дестинација становника главног града. Сада у њој коло воде сиријска Ал Каида (Џебхат ан-Нусра) и радикална исламистичка групација Џејш ал-Ислам

         ЗАПАД је изабрао нов повод за оптуживање Москве за оно што се догађа у Сирији.

         Овога пута се „ухватио“ за Источну Гуту велику оазу источно од Дамаска која је под контролом Американцима и њиховима савезницима драгих побуњеника и терориста.

         За Гуту се последњих дана воде жестоке борбе, а њиховима не иде добро. Све подсећа на време када су њихови губили у Алепу. Исте смицалице. Исте оптужбе на рачун Русије и сиријског лидера Башара Асада. Иста хистерија.

         Источна Гута је у мају 2017-те добила статус „зоне деескалације“, али они који је држе - вероватно по инструкцијама из Вашингтона - непрекидно туку Дамаск и позиције сиријске армије.

         Бела кућа је поводом Источне Гуте оптужила Москву и Дамаск за „смишљено уништавање медицинских установа у Источној Гути“ и држање те побуњеничко-терористичке енклаве под опсадом која наводно доводи до глади међу цивилима.

         Чак је и Ангела Меркел нашла за потребно да изјави да сиријска армија не ратује против терориста него против властитог народа

         Званични Дамаск је понудио Источној Гути да положи оружје и окрене се мирном животу. Истовремено је понудио цивилима коридор за излазак из „потенцијалне ратне зоне“.

         Гута је заједнички назив за област која обухвата Дамаск са запада, југа и истока. Та оаза је до рата била главна туристичка дестинација становника главног града.

 

         Сада у њој коло воде сиријска Ал Каида (Џебхат ан-Нусра) и радикална исламистичка групација Џејш ал-Ислам.

         У Гути живи до 400.000 људи. Многи од њих из јужне и западне Гуте долазе свакодневно на посао у Дамаск и враћају се назад.

         Источна Гута је већ четири године у обручу владиних снага, али Дамаск не жели њено уништење.

         Терористи су се на тој територији више него добро утврдили, створили целу мрежу фортификација.

         Дамаск после војних успеха на северу и истоку земље жели што бржу ликвидаију главне претње граду Дамаску на који свакодневно падају ракете и мине терориста.

         У протеклом периоду је војни врх Сирије против Источне Гуте слао мале, недовољне снаге. Међутим, после нагодбе са Турском поводом „зоне деескалације Идлиб“ - по ободу И. Гуте су коначно сконцентрисане озбиљне снаге. међу њима и елитна јединица „Снаге тигра“.

         Реакција Запада на покушај Дамаска да преузме контролу над том територијом могла се унапред предвидети.

         Одлучност Дамаска да војнички ликвидира Ал Каиду и Џејш ал-Ислам у Источној Гути дала је Американцима и њиховим арапским и осталим савезницима да крену на Русију. Да јој припишу одговорност не само за Источну Гуту...

         Што Асадова армија буде успешнија у борбама за Источну Гуту - то ће се напади на Русију и Асада више појачавати.

         Само, Алеп нико више и не помиње...

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари