ПУТИН: Сноуден као слободан човек има право да купи карту и одлети куда пожели

НАГЛАСИО ДА СПЕЦИЈАЛНЕ СЛУЖБЕ РУСИЈЕ „НИКАДА СА ГОСПОДИНОМ СНОУДЕНОМ НИСУ РАДИЛЕ, НИТИ РАДЕ ДАНАС“

  • Руски лидер потврдио да је бивши агент NSA и CIA у „транзитној зони“ московског аеродрома Шереметјево, па указао: „Што пре господин Сноуден, који је транзитни путник, изабере коначно одредиште свог пута - то боље и за њега самога и за Русију“
  • Председник РФ је посебно нагласио: „Асанж и Сноуден себе сматрају заштитницима људских права и тврде да се боре за ширење информација. Поставите себи питање: „Да ли је нужно изручивати такве људе да би били послати у затвор? У сваком случају, не бих волео да се бавим таквим питањима пошто је то исто што и шишање прасета - много скике, а длаке мало“

        БИВШИ сарадник америчких специјалних служби Едвард Сноуден допутовао је у Москву као транзитни путник и није пресецао државну границу РФ - изјавио је руски председник Владимир Путин.

       За нас је то - прецизирао је Путин - било потпуно неочекивано, а господину Сноудену, да би слетео на московски аеродром Шереметјево, није била потребна виза нити други документи јер није ступао на територију Русије.

       Према речима руског лидера, Сноуден као транзитни путник има право да купи авионску карту и да одлети куда пожели.

       Све оптужбе на рачун Русије зато су - подвукао је шеф руске државе - глупости и тричарије.

       Путин је све ово изговорио на заједничкој конференцији за медије са председником Финске Саули Ниинисте.

       „Специјалне службе Русије никада са господином Сноуденом нису радиле, нити раде данас“ - подвукао је Путин, истакавши да се бивши агент NSA и CIA и даље налази у „транзитној зони“ Шереметјева.

       Председник РФ је на истој конференцији за медије нагласио: „Што пре господин Сноуден, који је слободан човек, изабере коначно одредиште свог пута - то боље и за њега самога и за Русију“.

       Руски лидер је на крају ставио до знања Вашингтону да Русија уопште не жели да се бави питањима могућег изручења Сноудена и оснивача Викиликса Џулијана Асанжа. Такву могућност он је упоредио са „шишањем прасета“.

       Па закључио: „Асанж и Сноуден себе сматрају заштитницима људских права и тврде да се боре за ширење информација. Поставите себи питање: „Да ли је нужно изручивати такве људе да би били послати у затвор? У сваком случају, не бих волео да се бавим таквим питањима пошто је то исто што и шишање прасета - много скике, а длаке мало“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари