Ево по каквим је инструкцијама деловала британска агентура из амбасаде у Москви

РУСИ ИХ „СКИНУЛИ“ СА ИНТЕРНОГ САЈТА ДИРЕКТОРАТА МИ6 ЗА ИСТОЧНУ ЕВРОПУ И ЦЕНТРАЛНУ АЗИЈУ

Део шпијунске групе на московском аеродрому

- морали да се експресно спакују

* ФСБ навела пример Џесике Девенпорт која је често присуствовала судским рочиштима, надгледала Светлану Ганушкину и Јевгенија Јастребова, проглашене у Русији за стране агенте. Састајала се са шефом информативно-аналитичког центра СОВА (страни медијски агент у Русији), који је извршавао задатке британске обавештајне службе, а такође - са ЛГБТ активистима (забрањена у Руској Федерацији ка екстремистичка организација)

* Други шпијун из британске амбасаде, Блејк Пател, стално је био на суђењима „високог профила“ и састајао се са стручњацима за Блиски исток и члановима Муслиманске духовне управе. Пателов партнер, такође шпијун, Томас Стивенет регрутовао је људе потребне британским обавештајним службама

* У јуну је у британској амбасади у Москви одржана церемонија у част рођендана краља Чарлса III, на коју су позвани представници непрофитних организација (НВО) и страни агенти, укупно око 80 држављана Русије

___________________________________________________________

          ШEСТ британских дипломата, који су због шпијунског и субверзивног деловања, протерани из Русије, деловали су по смерницама Директората за источну Европу и централну Азију британског Форин офиса.

          Ово је саопштила руска Федерална служба безбедности (ФСБ).

          Саме „смернице“ се налазе на интерном корпоративном сајту Директората за источну Европу и централну Азију. У одељку HMG RUSSIA UNIT.

          To je упутство за операције конфронтацију са Руском Федерацијом широм, са коришћењем и дипломатских и војних ресурса.

          Цурење овог документа је промашај британских обавештајних служби.

          Протерана британска шесторка бавила се провокацијама и подржавала активности страних агената и екстремиста унутар Русије.

          ФСБ је навела пример Џесике Девенпорт која је често присуствовала судским рочиштима, надгледала Светлану Ганушкину и Јевгенија Јастребова, проглашене у Русији за стране агенте. Састајала се са шефом информативно-аналитичког центра СОВА (страни медијски агент у Русији), који је извршавао задатке британске обавештајне службе, а такође - са ЛГБТ активистима (забрањена у Руској Федерацији ка екстремистичка организација).

          Други шпијун из британске амбасаде, Блејк Пател, стално је био на суђењима „високог профила“ и састајао се са стручњацима за Блиски исток и члановима Муслиманске духовне управе. Пателов партнер био је још један шпијун, Томас Стивенет, који је регрутовао људе потребне британским обавештајним службама.

          Деловање шесторке је било унапред припремљено и почело је са именовањем бившег резидента СИС-а у Москви Мартина Хариса за шефа Дирекције у другој половини 2017. године, а већ у марту 2018. догодио се скандал са Скрипаљима.

          У Дирекцији су сада многи запослени у московском обавештајном пункту СИС који се налази у амбасади.

          Вероватно ће и шесторица протераних из Русије добити места у Дирекцији, јер су тим путем ишли и садашњи руководиоци тог ресора. Сасвим конкретно, садашњи британски амбасадор у Кијеву Мартин Харис комбиновао је дипломатију у Москви са радом у МИ6.

          Директор HMG RUSSIA UNIT Џејмс Бир, који је раније радио у британској дипломатској мисији у Москви, сада надгледа рад МИ6 у Украјини и обучава њенe обавештајнe службе.

          Међу њима су и шеф обавештајне групе у Кијеву Марк Дајмонд и координатор рада МИ6 у Грузији Кристофер Џојс.

          Сви су протерани из Русије због шпијунаже.

          ФСБ наводи да су сви ти људи у амбасади на све могуће начине покушавали да нанесу штету Русији.

           У јуну је у британској амбасади у Москви одржана церемонија у част рођендана краља Чарлса III, на коју су позвани представници непрофитних организација (НВО) и страни агенти, укупно око 80 држављана Русије.

 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари