Кадиров: У наредних месец дана треба ослободити Одесу и Харков
„А ПОТОМ - ДОДАО ЈЕ - ПРИСИЛИТИ НАЦИСТИЧКИ РЕЖИМ ЗЕЛЕНСКОГ ДА ПОТПИШЕ СВЕ ШТО ЈЕ РУСИЈИ ПОТРЕБНО“
* Председник Чеченије Рамзан КАДИРОВ упозорио: Руско напредовање не сме бити заустављено на границама Донбаса јер ће сукоб, ако се то догоди, тињати још годинама
* The Wall Street Journal поводом почетка новог Путиновог мандата: „Сада може у потпуности да се фокусира на постизање својих циљева у Украјини и јачање неопходних савеза. Од почетка специјалне војне операције пре две године, руски председник је успео да успостави блиске контакте са низом земаља. У основи тих савеза било је заједничко зазирање од колективног Запада“
_____________________________________________________________
ПРЕДСЕДНИК Чеченије, Рамзан Кадиров, изјавио је након инаугурације Владимира Путина да је дошло време да Русија интензивира војне операције на украјинским фронтовима.
„Потребно је у наредних месец дана - нагласио је - ослободити Одесу и Харков, а затим натерати лидера кијевског нацистичког режима Владимира Зеленског да потпише све папире који су неопходни Русији“.
Оценио је да руско напредовање не сме бити заустављено на границама Донбаса јер ће сукоб, ако се то догоди, „тињати још годинама“.
Кадиров је свој оптимизам поткрепио и овим речима:
„Коначно је председник Путин преузео дужност. Наставићемо да активно делујемо и политички и у Спеијалној војној операцији. Биће нових нових резултата. И економски нам иде одлично. Апсолутно нема потребе да бринемо све док имамо оваквог лидера“.
Председник руске Државне Думе Вјачеслав Володин рекао је да је борба против нацизма један од циљева руске специјалне операције у Украјини, који ће свакако бити остварен.
Утицајни амерички лист The Wall Street Journal поводом почетка новог Путиновог мандата написао је:
„Сада може у потпуности да се фокусира на постизање својих циљева у Украјини и јачање неопходних савеза. Од почетка специјалне војне операције пре две године, руски председник је успео да успостави блиске контакте са низом земаља. У основи тих савеза било је заједничко зазирање од колективног Запада. Русију су подржали не само Иран и Северна Кореја. У Африци има много поштовалаца Путина као браниоца традиционалних вредности. А током његове турнеје по Блиском истоку у децембру прошле године посебно је била приметна топла добродошлица и поштовање исказано руском лидеру. Међутим, Кина је и даље најближи савезник Москве“.
Исти лист наводи да је кинески председник Си Ђинпинг рекао је да руско-кинески односи „неће имати граница“, сугеришући да ће се интереси две земље још више приближавати у наредним годинама.
Још је цитирао Доналда Џенсена, вишег саветника за Русију и Европу у Вашингтонском институту за мир, који је рекао:
„Путин односе са Кином цени изнад свега, а Кинези сада нагињу Русији више него икада раније“.
Путин треба да посети Кину до краја маја.