Лидер партије Homeland: Откако је постала светска сила - Америка покушава да уништи британски утицај

КЕНИ СМИТ: БРИТАНЦИ ИМАЈУ ОСЕЋАЈ ДА ИХ ИЗДАЈУ ЊИХОВИ ПОЛИТИЧАРИ – ДА О ЊИМА НИКО НЕ БРИНЕ

Кени Смит

* СМИТ: Сматрам да су идиоти они британски политичари који говоре о посебним односима са САД. Америчка политика нас је скупо коштала. Чак и живота многих британских војника. Исплатили смо им дуг тек почетком две хиљадитих година

 * Ми смо због Америке учествовали у конфликтима у које нисмо смели да улазимо. Управо су ти конфликти створили проблем миграција

* „Америчка холивудска култура извршила је негативни утицај на Британију и због околности да говоримо енглески“

 „Економска криза има озбиљан утицај на живот обичних Британаца. Богати су све богатији, а сиромашне игнорушу тако што фаворизују нове економске мигранте, како легалне тако и илегалне. То уништава кохезију у друштву, утиче на комуналну политику, запосленост, образовање и здравство. Грађани Велике Британије ће банкротирати јер неће моћи да изађу на крај са проблемима“

_________________________________________________________

         Том Џ. Велброк, новинар и уредник портала neulandrebellen.de, узео је интервју од Кенија Смита, лидера британске партије Homeland (Домовина), која себе сматра истинском националном партијом.

         Сам Смит верује да ће се људи - док политичари на Западу буду варали своје државе - окретати национаоном као једном од малобројних начина да се одбране од проблема који се акмулирају последњих година.

         * Зашто сте се одлучили за бављење политиком и политичким активизмом? Како сте почели политичку каријеру?

         Кени Смит: Родио сам се и одрастао у предивној и традиционалној сеоској средини која ме је научила да разликујем шта ваља, а шта не ваља и да поштујем своје наслеђе, историју и културу. Међутим, када сам се освестио и погледао свет који ме окружује уочиио сам да је све то обезвређено и понижено. Унутрашњи осећај ми је говорио да то није добро и пожелео сам да нешто променим.

         - Посматрајући политичке партије естаблишмента, открио сам да су управо оне умногоме за то криве. А партије као што је Шкотска национална странка, продавале су само лажи. Биле су ближе комунистима него нама националистима. Постојале су само две партије са којима сам делио своје погледе. То су Национални фронт и Британска национална партија (БНП).

         - На стари добри начин обаратио сам им се писмима и прва која се одазвала била је Британска национална партија којој сам одмах приступио. У њој сам, као активиста, провео 16 година. Био сам организатор одељења, регионални секретар, регионални организатор и на крају крајева - на челу администрације. Такође сам учествовао на свим изборима и био члан савета комуна током 12 година и део тима који је помагао модернизацији БНП како би се партија развијала.

         - На чело партије дошао је Ник Грифин, човек кога тренутно презире целокупна националистичка заједница Велике Британије. Он је избацио мене и друге када сам иступио против његове корупције и ниских моралних стандарда, али и скандала у које су он и неки други били умешани. Затим ме је тужио суду, изгубио је по свим тачкама па објавио банкрот да не плати судске трошкове и уништио Британску националну партију. Заиста тужно.

         * Које су карактеристике нове партије коју сте основали у лето 2023. године?

         Смит: Нова националистичка партија зове се Homeland (Домовина). У основи наше политике налази се традиционална породица. Ми сматрамо да су заједница и Домовина наставак ове концепције. Ми се веома разликујемо од других националистичких странака јер се ослањамо на локалне заједнице и на њих  позитивно утичемо.

         - Сматрам да је политички покрет исцрпљен чудацима и холивудским фетишима који се прилагођавају стереотипима. Донедавно су националистички покрети подстицали антисоцијалне елементе. Партија Homeland потпуно је другачија јер ми одбацујемо такве људе и желимо да имамо достојне чланове друштва и да на њих вршимо позитиван утицај. Ми не желимо да имамо било шта заједничко са сличним глупостима.

         * Како реагујете на нападе мејнстрим медија са енглеског говорног подручја?

         Смит: Не мислим да нас већи део мејнстрима сматра ултрадесницом. Ако посетите наш сајт homelandparty.org, тамо прецизно објашњавамо шта је национализам и одбацујемо све глупе етикете на наш рачун. Мејнстрим медији и политичари оптужују нас за ултрадесни нацизам само зато што желе да од нас одврате људе. Исто чине и са политичарима који имају либерално-прогресивни пут.

         - Сваког ко се залаже за одбрану свог народа у Европи проглашавају десним екстремистом. У нашој организацији постоје људи кој се не стиде иступати у интересу свог народа. Свако има свој пут. Они долазе из разних странака и разних организација. Сматрали су да је и БНП такође ултрадесничарска. Међутим, ми у „Домовини“ позивамо људе да буду позитивни лидери у својим заједницама. Ми не прихватамо било какав екстремизам или антидруштвено понашање. Зато сматрам да није добро што желе да нам окаче етикету десничара. Сличне увреде долазе у основи од мале екстремистичке либералне групе која ужива да напада патриоте и да им насилно даје отказе са посла тако што врше јавни птитисак.   

         * Са каквим националним проблемима је повезан раст популарности национализма у Великој Британији?

         Смит: Мислим да се Британци све више осећају издани и да их издје управо естаблишмент њихове државе. Поштено речено, не мислим да је националистички покрет у стању да искористи ову ситуацију. Не брине се о обичним људима, а у овом моменту разумна националистичка политика се тек формира.  

         - Економска криза има озбиљан утицај на живот обичних људи. Богати су све богатији, а сиромашне игнорушу тако што фаворизују нове економске мигранте, како легалне тако и илегалне. То уништава кохезију у друштву, утиче на комуналну политику, запосленост, образовање и здравство. Грађани Велике Британије ће банкротирати јер неће моћи да изађу на крај са проблемима, а естаблишмент не ради ништа да заустави стихију.

         - За Британце инвазија економских миграната представља највећи проблем. Велики број малих бродова који прелазе Ламанш уопште није под контролом, а влада упорно одбија да предузме одлучна дејства. Истраживања јавног мњења, једно за другим показју да је британски народ против масовне имиграције и да ни једна влада, без обзира да ли је лабуристичка или конхзервативна, није учинила ништа да то заустави.

         * Мигранти из којих делова света изазивају највећу забринутост? Да ли Британци имају проблема са избеглицама из Украјине?

         Смит: Ми никада нисмо имали великих проблема са украјинским избеглицама, Вероватно и због тога што су многи од њих из Украјине дошли у Британију далеко пре кризе. Наш проблем везан је за друге економске освајаче, какви су они који стижу из Африке, са Блиског Истока и са азијског субконтинента . За оне који имају друге културне норме и традиције. У поређењу са бројем људи који прелазе Енглески канал, број украјинских избеглица је веома мали. Проблем је ко прелази канал. Они цепају своје пасоше и траже азил.

         - Било је неколико инцидената када су се прошле године украјински економски мигранти жалили на покварене лифтове, проблеме са wi-fi и јефтином храном у раскошном хотелу, који је радио само за њих и био затворен за друге, због чега су менаџери били отпуштени.

         - Не искључујем могућност да су они заиста били усрани. Такве случајеве, у основи, користе присталице миграција да би показале да постоје озбиљни проблеми у неким местима где одседају мигранти, међутим, суштина ствари је у томе да је према економским мигрантима имамо бољи однос него према нашим људима који су без крова над главом и потпуно обесправљени.

         - Срамота је што наш естаблишмент има бољи однос према њима него према сопственим грађанима. На улицама су гомиле бескућника, стари се смрзавају и гладују по својим кућама, а естаблишмент се уопште не брине о њима.

         * Шта мислите о идеји владе да мигранте размести по хотелима на територији Велике Британије?

         Смит: Размештај економских миграната по хотелима је тешко бреме на плећима британских пореских обвезника. Они добијају бесплатни смештај, бесплатну исхрану, бесплатни wi-fi, бесплатне теретане, бесплатну наставу и образовање. Све то се одузима нашим људима. Политичари нам говоре да не можемо градити нове медицинске центре. Не можемо да се лечимо код стоматолога и лекара. Ми патимо јер ти људи добијају станове. То су људи који не плаћају нашем систему ништа, они немају лична документа и ми не можемо доказати отакле су и ко су они.

         - Мислим да је од свих британских регија највише страдала Енглеска. Испостаивило се да је Шкотска «најпрогресивнија» међу свим администрацијама и спремна да прими све нелегалне мигранте, али све умногоме зависи од локалне заједнице, где смештају мигранте.  

         Посвуда има сукоба између миграната и локалних становника, свугде има озбиљних проблема. Не сматрам да је локално становништво узрок тим проблемима. Мигранти врше сексуалне деликте, нападе, крађе и пљачке по локалним заједницама. Народ на то реагује различито. Британци су уплашени, они се боје да ће их прогласити расистима и плаше се да јавно говоре о овом проблему. Генерално, труде се да избегавају мигранте.

         * Да ли мислите да је разлог за мигрантску кризу у Британији сам – Brexit? Да ли имате контакте са међународним патриотским удружењима?

         Смит: Сматрам да суверене државе могу управљати саме собом. Ми можемо да имамо одличне односе са другим европским државама, а да при том нисмо чланови те супердржаве. Да ли смо добили Brexit за који смо гласали? Нисмо. Партије естаблишмента суштински нису желеле да нам дају Brexit и покушавале су да га спрече некон гласања.  

         - Ми имамо контакте са патриотским покретима у Ирској, Италији, Француској, Холанцији, Чешкој, Мађарској и Немачкој, али немамо званичне конкакте. Чврсто верујем да можемо умногоме да учимо једни од других. У Европи живе добре патриоте које воде разумну националну политику. Надам се да ћемо у будућности са њима успоставити званичне односе. Немамо контакте са америчким патриотима, не видим да ћемо у скорије време моћи заједно да радимо.  

         - Сматрам да су идиоти они британски политичари који говоре о посебним односима са САД. Откако је Америка постала светска сила, она покушава да уништи британски утицај. Америчка политика нас је скупо коштала. Исплатили смо им дуг тек почетком две хиљадитих година. Америчка спољна политика коштала је живота многе британске војнике.

         - Ми смо учествовали у конфликтима у које нисмо смели да улазимо. Управо су ти конфликти створили проблем миграција. Такође мислим да је америчка холивудска култура извршила негативни утицај на Британију управо зато што говоримо енглески. Правни рат и жеља да се приватизује наш здравствени систем такође је утицај Америке. Ја не сматрам да су то здрави односи.

         Оригинал: https://www.neulandrebellen.de/2023/11/der-aufstieg-der-nationalistischen-politik-im-vereinigten-koenigreich-teil-ii/

         https://www.youtube.com/watch?v=fqu-wdjA_jk

          Сајт партије: https://homelandparty.org/

 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари