Са Ромнијем ће власт у САД преузети мормони
ОБАМИН РИВАЛ НЕ ГОВОРИ ТЕК ТАКО ДА ЈЕ МИСИЈА АМЕРИКЕ
ДА ЧИТАВОМ СВЕТУ ДОНЕСЕ СВЕТЛОСТ ИСТИНЕ И ДЕМОКРАТИЈЕ
- Мормони већ контролишу велику мрежу хотела Мариот Интернешнл, америчку финансијску компнанија Американ Експрес, највећу авиокомпанију Европе Дојче Луфтхансу АГ и одиторску компанију Prajsvoterhaus Kupers
- У Кредит Свис, главној банци Швајцарске, главни извршни директор за Европу, Блиски Исток и Африку је мормон Ерик Варвел. У низу основних банака Вол Стрита језгро менаџера чине мормони. На пример, банка Голдман Сакс 2010. је запослила 30 дипломаца мормонског универзитета
- Мормони већ чине окосницу америчких специјалних служби, војних структура, Министарства финансија САД. Имају врло јаке везе са групом Ротшилд. Може се рећи да у многоме већ одређују спољну и унутрашњу политику САД
Аутор: Андреј СМИРНОВ
ВЕЛИКА мисија Америке је да донесе светлост истине и демократије читавом свету.
Овакву паролу „преостали свет“, огрезао у мрак и диктатуре, слуша не први пут. Овај постулат прати сваку председничку трку у САД. Ипак, овог пута рефрен је многе навео на опрез. Јер, један од кандидата за председника, Мит Ромни, високи је свештеник Цркве Исуса Христа светих последњих дана.
Није искључено да ће у случају његове победе на изборима у САД управљати мормони, сматрају неки експерти.
Мормони су у САД традиционално подржавали, између осталог и финансијски, Републиканску странку. Ипак на дужност шефа државе представник Цркве последњих дана претендује први пут.
То је и јасно. До недавно је однос америчог друштва према мормонима био, благо говорећи, дискутабилан.
Хришћани сматрају мормоне тоталитарном секторм. Тог мишљења се придржавају и католици, и православни, и већина протестаната, каже епсикоп Руског савеза хришћана вере јеванђеоске Константин Бендас:
- Мормони не могу да се називају хришћанима. Они говоре о другом Писму, о другој природи Христа. И то што они исповедају кардинално се разликује од библијског хришћанства. Не мислим да ће нека црква или хришћанска већина кренути за том идејом, примити и признати је. Тим пре у Русији, где је црква јеванђеоска, протестантска је више него конзервативна у поштовању Светог писма.
Веровања мормона заснована су на „откровењу“ обичног америчког фармера Џозефа Смита. Почеком 19. века њему се јавио анђео Морониј и предао књигу. То је прича о древном колену Израиљевом које се 600 година пре рођења Христовог преселило у Амиерку, А Христос је после свог ускрснућа посетио Американце и пренео им тајно знање.
Експерти описују ову религију као систем мистерија, тајних знања о прошлости Америке пре Колумба, која су отворена само онима који верују у ово учење. Главни закључак учења састоји се у следећем: спашће се само чланови Цркве Исуса Христа светих последњих дана и људи који су са њима у рођачкој вези.
И разуме се, богоизабраност САД: јер други долазак ће се десити на територији Солт-Лејк-Ситија, одакле ће Христос и повести изабране.
То је идеологија. У пракси Црква Исуса Христа светих последњих дана је врло богата савремена конфесија. Они поседују финансијска средства у висини од 30 милијарди долара. Овај новац може да се користи у било које сврхе, како мисионарске, тако и политичке.
Сви мормони дају цркви десети део својих прихода, ма колико они били огромни. Поштовање овог правила строго контролише сопствена служба безбедности. Уопште, хијерархија у мормонској цркви је врло строга. Управо захваљујући таквој тоталитарној структири, у последњој деценији Свети последњих дана постепено заузимају позиције и у другим земљама, истиче историчар религије Алексеј Јудин:
- То није само америчка општина, врло утицајна и угледна у америчком друштву. Постоје општине у читавом свету. Знамо да се у последњих 10 година мормонска црква врло активно ширила и на европском хоризонту. То може да стекне карактер међународног пројекта. Некакав месијански позив, савршено конкретно преобраћен у различите бизнис-пројекте. Он се реализује и у реалној политици.
Данас су се под контролом мормона нашле познате светске корпорације и финансијско-индустријске групе.
Мормонска структура је велика мрежа хотела Мариот Интернешнл, аемричка финансијска компнанија Американ Експрес, највећа авиокомпанија Европе Дојче Луфтханса АГ, одиторска компанија Prajsvoterhaus Kupers.
У Кредит Свис, главној банци Швајцарске, главни извршни директор за Европу, Блиски Исток и Африку је мормон Ерик Варвел. У низу основних банака Вол Стрита језгро менаџера чине мормони. На пример, банка Голдман Сакс 2010. је запослила 30 дипломаца мормонског универзитета. Мормони чине окосницу америчких специјалних служби, војних структура, Министарства финансија САД. Имају врло јаке везе са групом Ротшилд. Може се рећи да у многоме већ одређују спољну и унутрашњу политику САД.
Шта више, Црква користи све информационе технологије. Према речима бившег шефа Руског бироа Интерпола Владимира Овчинског, направљена је електронска светска банка података свих живих и умрлих мормона на планети, у које су унете такође и рођачке везе човека. На бази података мормона држе се ФБР, ЦИА.
До данас мормони су сакупили информације о скоро милијарду становника Земље. Ни у једној обавештајној служби света није било ништа слично, подвлачи Овчински.
После стуапња Ромнија у председничку трку у многим хришћанским заједницама САД тема проповеди изненада је постала једна од главних парола кандидата мормона: Америка носи светлост свету. Мада права хришћанска проповед никада није дотицала политичко уређење држава, подвлачи ректор Руског православног универзитета игуман Петар Јермејев:
- Хришћанство је учило човека и друтшво какви треба да буду принципи заједничког живота, принципи љубави, разумевања, братства међу људима. Што се тиче државног уређења, никада ни хришћани, ни хришћани као општина, нису видели као задатак своје мисије преуређење неке државе. Управо зато хришћани су сасвим мирно живели и у империјама, и у царствома.
Ко ће заузети Овални кабинет, 6. новембра ће решити сами Американци. Али, експерти саветују политичарима да се прирпеме за просветљење на амерички начин у случају Ромнијеве победе.
По речима Владимира Овчинског, 30 милијарди долара, 50 хиљада мисионара по читавом свету и кључне фигуре на власти у специјалним службама озбиљна су снага. И она се мора узимати у обзир.
(Глас Русије)