Трампа 2016. оптуживали да је „Путинов агент“, а сада глобалисти тврде да је „Сијев човек“
ЏОН БОЛТОН ТВРДИ ДА ЈЕ ТРАМПА У ОСАКИ МОЛИО СИЈА ДА МУ ПОМОГНЕ ДА ОСВОЈИ ДРУГИ МАНДАТ
* Амерички трговински представник Роберт Лајтхајзер негирао је ове Болтонове тврдње. Изјавио је: „То је потпуна лаж. Није било тако. Био сам на тим преговорима
* Истовремено је новинска агенција Bloomberg – што сигурно није случајно – објвила резултате својих наводних контаката са девет кинеских садашњих и бивших званичника. Само једном од њих је открила индентиет, а сви сложно тврде да Пекинг омекшава однос према Трампу. И да то није случајно...
________________________________________________________________________
ДОНАЛД Трамп је прошле године тражио од кинеског председника Си Ђинпинга да му помогне да буде поново изабран за председника САД.
Ово је у својој књизи сећања „The Room Where It Happened: A White House Memoir“ („Соба у којој се то догодило: сећања на Белу кућу“ чији је аутор бивши Трампов помоћник за националну безбедност Џон Болтон.
Књига још није у продају, али неке фрагменте из ње доноси The Washington Post.
Према Болтоновим речима, током билатералног састанка на самиту Г20 у Јапану прошлог јуна, Си се пожалио Трампу да се у САД Кина превише критикује.
Трамп је одмах сугерирао да Си вероватно има на уму америчке демократе. Па додао да међу америчким демократама влада велико непријатељство [према Кини].
„Уследио је запрепашћујући разговор о председничким изборима у САД, а Трамп је алудирао на економску способност Кине да утиче на Трумпову [изборну] кампању, замоливши Сија да му обезбеди победу“.
Притом је указао на важност америчких фармера за његову победу, односно – на важност кинеског повећања увоза америчке соје и пшенице.
Болтон наводи да је био спреман да цитирашта је тада рекао председник САД, али да му је то било забрањено.
Министарство правде тужило је Болтона због тога што у мемоарима о раду у Белој кући крши обавезе које је преузео на себе када је постајао Трампов помоћник. Другим речима: да недозвољено открива тајне податке.
Амерички трговински представник Роберт Лајтхајзер негирао је ове Болтонове тврдње.
Изјавио је: „То је потпуна лаж. Није било тако. Био сам на тим преговорима. Не сећам се да се тако нешто икада догодило. Не верујем да би то могло бити истина. Не верујем да је тако било“.
Болтонова књига је првобитно требало да буде објављена у марту, али је аутор био преко свог адвоката упозорен да садржи тајне податке, па је њено штампање одложено за крај јула.
Америчка новинска агенција Bloomberg – што сигурно није случајно – објвила је резултате својих наводних контаката са девет кинеских садашњих и бивших званичника. Само једном од њих је открила индентиет, а сви сложно тврде да Пекинг омекшава однос према Трампу.
Зато што се у кинеском врху процењује да ће свака штета коју Трампов курс нанесе Кини бити обилато надокнађена тиме што амерички лидер уништава савезништва САД са другим земљама.
Све је ово у функцији покушаја да се Трамп уочи новембарских председничких избора дискредитује као „кинески човек“.
Пре четири године су Демократска партија САД и дубока држава покушале са истом игром. Само што су тада пљуштале оптужбе да је Трамп „Путинов агент“...