Трамп и његова Америка Венецуелу газе, а Кину - моле

АМЕРИЧКИ ЛИДЕР `ЦВИЛИ` ДА ПЕКИНГ УКИНЕ КОНТРАЦАРИНЕ ПРОТИВ ЊЕГОВИХ `СЈАЈНИХ ФАРМЕРА`

* Служећи се опробаним америчким манипулацијама и тркиковима, Стејт департман објавио: „Аанулирали смо визе 49-ци венецуеланских званичника. САД  настављају да предузимају мере против Мадура и других корупционаша, а такође против оних који крше људска права“

* Пошто су 2016-те масовно гласали за њега, пустио се чак дотле да Кинезима предочи: „То је (укидање тог дела кинеских контрацарина) веома важно за наше сјајне фармере и за мене лично“

_______________________________________________________________________

         ВАШИНГТОН  је – у складу са најавама - увео нове санкције против Венецуеле.

         Стејт департмен је – служећи се опробаним америчким манипулацијама и тркиковима - објавио:

         „Аанулирали смо визе 49-ци венецуеланских званичника. САД  настављају да предузимају мере против Мадура и других корупционаша, а такође против оних који крше људска права“.

         Као и поводом Ирана и Сирије, уследило је нешто такође добро познато и испробано:

         „Позивамо све земље да појачају еко0номски притисак на Мадура и његове корумпирање саветнике, а и да ограниче издавање виза људима из његовог окружења“.

         Претходно је амерички специјални изасланик за Венецуелу – Елиот Абрамс – на брифингу за новинаре у Стејт департману рекао да се визе ускраћују „одговорним за подривање демократије у Венецуели“.

         Ево, овако они са Венецуелом против које су мобилисали фактички све земље које су навели (или присилики) да признају „Косово“. А са Кином, благо речено, меко.

         Доналд Трамп је признао да је замолиовласти Кине да одмах укину царине које је Пекинг – реагујући нацарине које је њему претходно био увео председник САД – увео на производе америчких фармера.

         Посебно је апострофирао америчку говедину и свињетину.

         Објаснио је да сматра да је то постало могуће зато што преговори две земље о новим трговинским односима „протичу успешно, а ја сам решио да зато не подижем тарифе на кинеску робу до 25 одсто“.

         Спустио се чак дотле да Кинезима предочи:

         „То је (укидање тог дела кинеских контрацарина) веома важно за наше сјајне фармере и за мене лично“.

         Ово је својеврсна Трампова капитулација.

         Амерички фармери су на председничким изборима одржаним 2016-те масовно гласали за њега, а Пекинг је – знајући да је то његова болна тачка – ударио контрасанкцијама управо по њој, па се Трамп већ суочио са протестима `сјајних фармера`.

         Нарочито су гневни произвођачи соје за које је Кина највеће и најзначајније тржиште.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари