Немачки климатолошки институт из Потсдама најавио „библијске поплаве“

ДО 2040. ЋЕ ПОСТРАДАТИ 156 МИЛИОНА СТАНОВНИКА АЗИЈЕ, 12 МИЛИОНА Ј. АМЕРИКЕ И 35 У АФРИЦИ

  • По немачким истраживањима и проценама, „специјална заштита“ од поплава биће потребна обимним територијама унутар САД, у Централној Европи, североисточној и западној Африци, као и великим деловима Индије и Индонезије
  • У Европи ће у највећој опасности бити Немачка, Пољска, Шведска и друге земље око Балтичког мора

        НАУЧНИЦИ немачког Потсдамског института за изучавање климатских промена објавили су упозорење да ће поплаве у наредних 25 година бити све чешће и све катастрофалније.

        Чак да ће на крају и „доћи главе“ и самом животу на Земљи!

        Потсдамски институт упозорава да ће се на удару поплава наћи и - пустиње.

        Наводе да ће од тих безмало „библијских поплава“ највише пострадати становници Азије, Сједињених Држава и Централне Европе.

        Броја поплава и њихова снага повећаваће се - што се већ полако и догађа - због све погубнијег ефекта „стаклене баште“, отопљавања, убрзаног топљења ледника и подизања нивоа мора и океана.

        Немачки научници су категорични: „Температура Земљине површине све више ће се повећавати током наредних 20-30 година. То ће условити промене у структури падавина и све већег ризика од поплава у целом свету“.

        По њиховим истраживањима и проценама, „специјална заштита“ од поплава биће потребна обимним територијама унутар САД, у Централној Европи, североисточној и западној Африци, као и великим деловима Индије и Индонезије.

        Немачки научници су објавили 10 хидролошких и пет глобалних климатских модела за ближу будућност.

        Израчунали су да ће до 2040-те од поплава пострадати најмање 156 милиона становника Азије, 12 милиона у Јужној Америци и 35 милиона у Африци.

        У Европи ће у највећој опасности бити Немачка, Пољска, Шведска и друге земље око Балтичког мора.

        Потсдамски институт процењује да се апокалипса може избећи, али да се већ сада - да би се избегао смак света у другој половини 21. века - морају предузимати бар мере утврђене Париским климатским споразумом.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари