Русија проблем Чеченије морала да реши у два рата, а проблем Украјине хоће – у једном

СТРУЧЊАК ЗА КИНУ ДМИТРИЈ КОНОНЧУК О ЧЕТВОРОУГЛУ МОСКВА-ВАШИНГТОН-КИЈЕВ-ПЕКИНГ (први део)

Кремљ

* На страни кијевског режима се боре и масовно гину не само бројни страни плаћеници, већ и редовни војници других земаља. Број странаца убијених само у пограничној Курској области, према страним изворима, досад је овај: 1963 Пољака, 1230 Грузијаца, 917 Колумбијаца, 208 Француза, 197 Немаца, 136 Британаца, 89 Американаца, плус други. То су велики бројеви

* Пољске самоходне топове „Краб“ опслужују професионални пољски војници, а америчке „Патриоте“, британске и француске тактичке ракете опслужују НАТО стручњаци. Украјински штабови су пуни официра и генерала НАТО (тројица генерала већ су погинула)

* Никакво примирје, а свакако никакво замрзавање војних акција, што су трамписти веома наивно покушали и још увек покушавају да прогурају, није у интересу Русије. Путинова порука од 27. марта „докрајчићемо их“ јасно показује да Москва није нимало одустала од идеје да Украјину стави под контролу током једног рата. Штавише, такав сценарио се сматра главним у Москви

* Трамп је хтео брзо решење за  Украјину да би прешао на Кину, али је морао да започне игру са Кином са незатвореном игром у Украјини. Кина има много боље карте  

___________________________________________________________________

           КИНИ одговара да Специјална војна операција у Украјини траје што дуже, како би а) што више исцрпила САД и б) и дала Пекингу довољно времена да се боље припреми за предстојећи рат око Тајвана.

           Овако на ситуацију поводом Украјине гледа московски стручњак за Кину Дмитриј Конончук.

           Упитан како је Пекинг доживео учешће трупа Северне Кореје у ослобађању Курске области, рекао је:

           - То није тајна још од новембра 2024. године, када је објављен видео који је изазвао узбуну. Врло је вероватно да је то „цурење“ било намерно. Возови са корејским самоходним хаубицама „Коксан“ отворено су путовали месецима по Русији без икакве камуфлаже. Чак се појавила верзија да је био један те исти воз.

           Сам долазак корејског контингента на фронт одличан је потез. Та могућност је била предвиђена још од момента закључења Свеобухватног стратешког партнерског споразума између Русије и ДНРК 19. јуна 2024. године..

           Уосталом, на страни кијевског режима се боре и масовно гину не само бројни страни плаћеници, већ и редовни војници других земаља. Поређења ради, број странаца убијених само у пограничној Курској области, према страним изворима, досад је овај: 1963 Пољака, 1230 Грузијаца, 917 Колумбијаца, 208 Француза, 197 Немаца, 136 Британаца, 89 Американаца, плус други. То су велики бројеви.

           А и бројне пољске самоходне топове „Краб“ опслужују професионални пољски војници, да не спомињем америчке „Патриоте“, британске и француске тактичке ракете, које такође опслужују НАТО стручњаци. Украјински штабови су пуни официра и генерала НАТО-а.

           НАТО је у Украјини досад изгубио најмање три висока официра. Њихова имена су позната: амерички генерал Потс, пољски генерал Марчак и француски генерал Жоржлен.

           Стога нам је сваки пријатељски контингент у СВО од велике помоћи. Бројка од 12.000 севернокорејских војника, коју је објавила јужнокорејска новинска агенција Јонхап, делује донекле преувеличано.

           Већ постоје праве легенде о подвизима Корејаца у Курском пограничном региону, попут пробоја кроз минска поља до села Пљохово, које су ослободили корејски војници заједно са нашим маринцима из 155. бригаде Тихоокеанске флоте. Поврх свега, стотине наших рањених војника налазе на лечењу у корејским санаторијумима и болницама, а деца наших војника се одмарају у Севереној Кореји. Све то искључиво на трошак домаћина.

           Конончук о држању Кине поводом рата у Украјини каже:

           - У интересу је Кине да се украјински рат заврши поразом Сједињених Држава. Ако Запад победи у украјинском рату, Кина неће имати никакве шансе у Украјини. Најповољнији сценарио за Кину је дуг, исцрпљујући рат за обе стране, са коначним поразом Сједињених Држава и победом Русије. Снабдевање дроновима обе зараћене стране од стране кинеских компанија уклапа се у овај сценарио.

           - САД због Кине покушавају да се извуку из украјинског конфликта. Рат у Украјини није рат између Русије и Украјине, већ рат између Русије и Запада за Украјину. Линија руске дипломатије није да дозволи САД да се претварају да су посредници у преговорима, већ да учини све што је могуће да избацимо САД из украјинског сукоба, како би се врата за Вашингтоном што пре затворила и како бисмо могли да се обрачунамо са режимом Зеленског.

           Никакво примирје, а свакако никакво замрзавање војних акција, што су трамписти веома наивно покушали и још увек покушавају да прогурају, није у интересу Русије. Путинова порука од 27. марта „докрајчићемо их“ јасно показује да Москва није нимало одустала од идеје да Украјину стави под контролу током једног рата. Штавише, такав сценарио се сматра главним у Москви.

           - Зеленски је користан за Русију. Његово понашање омогућава Москви да њега и Украјину у целини приказује као кривце за настављање рата све док се Украјина потпуно не потроши. У време америчке доминације, банана-диктатор, који би се понашао као Зеленски, нестао би на замах чаробног штапића Вашингтона. Али, то је било током златног доба Сједињених Држава. Истина, Зеленски није „Американац“, већ „Британац“.

           Ко ће победити у царинском рату између Кине и САД? Хоће ли се Кина ујединити са Европом против САД у овом рату?

           Конончук каже: „Трамп је хтео брзо решавање украјинског питања да би прешао на Кину. То је био врхунац непрофесионализма у његовом стратешком планирању, а рекао бих чак и плод политичке наивности. Резултат је очигледан: Трамп је морао да започне игру са Кином са незатвореном игром у Украјини. Кина има много боље карте. Трамп је још у марту најавио позив за разговор Си Ђинпингу, али до позива још увек није дошло. Зато је, након што су царине већ биле подигнуте, морао да измисли разговор са Си Ђинпингом!

           Си Ђинпинг је активно укључио Европу у игру против Трампа, чији су лидери штићеници либерално-глобалистичке финансијске клике, односно противници Трампа. Кинеско Министарство спољних послова је објавило да је постигло споразум са Европском комисијом о потпуном и истовременом укидању ограничења у трговинској размени.

           (следи други део)

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари