МОЛБА ПУТИНУ: Утичите на Николића да Београд не тера Србе на Тачијеве изборе
НАРОДНИ ПОСЛАНИК СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ МАРКО ЈАКШИЋ
УПУТИО ПИСМО ПРЕДСЕДНИКУ РУСКЕ ФЕДЕРАЦИЈЕ
Марко Јакшић
- Молим Вас да угледом и снагом своје личности утичете на председника Србије да београдске власти не присиљавају и приморавају Србе на Косову и Метохији, а пре свега на северу јужне српске покрајине, да изађу на локалне изборе по законима самопроглашене и од стране Русије непризнате државе Косово
- Нажалост, политичке изјаве званичних представника Србије су наглашено русофилске, али у пракси Србија све више клизи ка евроатлантским интеграцијама
НАРОДНИ посланик са Косова и Метохије Марко Јакшић упутио је писмо председнику Руске Федерације Владимиру Владимировичу Путину. Са свој сусрет у Кијеву са Томиславом Николићем искористи да утиче на председника Србије и власт у Београду да престану да приморавају Србе јужне покарјине да изађу на изборе Тачијеве квазидржаве коју Русија не признаје.
Факти Јакшићево писмо руском лидеру преносе у целини:
Председнику Руске Федерације
Г. Владимиру Владимировичу Путину
Поштовани г. Председниче,
Како преносе средства јавног информисања у Србији, у Кијеву ће 27. јула 2013. године, поводом 1025 година прихватања хришћанства од стране великог руског народа, бити организован сусрет између Вас и председника Србије, г. Томислава Николића.
Као посланик са Косова и Метохије у Скупштини Србије желео бих да Вас замолим да угледом који поседујете и снагом своје личности утичете на председника Србије да београдске власти не присиљавају и приморавају, методама политичких притисака и уцена, Србе на Косову и Метохији, а пре свега на северу јужне српске покрајине, да изађу на локалне изборе по законима самопроглашене и од стране Русије непризнате државе Косово.
Излазак Срба на локалне изборе је, мимо њихове демократски изражене воље, договорен у склопу тзв. Бриселског споразума Београда и Приштине.
Тај споразум, противан Уставу Србије и Резолуцији Савета безбедности 1244, постигнут је под патронатом Европске уније и, у крајњем случају, девалвира како борбу Русије за поштовање међународног права тако и одбрану Косова и Метохије као дела територије Републике Србије, а у стварности фактички омогућава заокруживање државности непризнате државе Косово.
Нажалост, политичке изјаве званичних представника Србије су наглашено русофилске, али у пракси Србија све више клизи ка евроатлантским интеграцијама. Као потврда овоме је и став српског патријарха г. Иринеја, који се пожалио руском патријарху г. Кирилу да је руководство Србије под приличним утицајем Запада, и затражио његову подршку очувању Косова и Метохије у саставу Србије.
С поштовањем,
посланик са Косова и Метохије у Скупштини Србије
Марко Јакшић