Маестрални Ђоковић у драматичном маратону бољи од Вавринке

АО: СРПСКИ ТЕНИСЕР НАКОН ПЕТ СЕТОВА ЕЛИМИНИСАО СЈАЈНОГ ШВАЈЦАРЦА

• У дуелу великих преокрета на крају је било: 1:6, 7:5, 6:4, 6:7 (5-7) и 12:10 за светског броја један
  • Била је ово Новакова 18. победа на Аустрeлиан опену и 15-то узаступно четвртфинале на Грен слем турнирима, а уједно и 12. тријумф над Станисласом Вавринком
  • Тешко је наћи речи којима би могао да се опише овакав меч, и Станислас је заслужио победу. Хвала свима који су остали до краја. Само сам се трудио да издржим и наставим да се борим, рекао је након меча Ђоковић којег у наредном мечу чека Чех Томаш Бердих

ЗАШТО је у овом тренутку најбољи тенисер света - Новак Ђоковић је показао у мечу са Станисласом Вавринком.

Швајцарац је одиграо сигурно најбољи меч у каријери, одиграо је феноменалан први сет (6:1), у другом имао вођство од 4:1 и 5:2, али је то било премало против српског тенисера.

Пети, одлучујући сет, који је трајао 103 минута је прича за себе.

Ђоковић је у 22. гему имао три меч лопте, последњу је искористио након што се претходно феноменално одбранио неколико форхенда Вавринке.

Швајцарац је изашао на мрежу, покушао је да стигне до изједначења, али је кратка дијагонала завршила поред његовог рекете у терену.

Ђоковић је био у трансу, Вавринка немоћно гледао славље првог играча света, који је од среће поцепао мајицу - 1:6, 7:5, 6:4, 6:7 (5-7), 12:10.

И Станислас Вавринкa је заслужио победу

Била је ово Новакова 18. победа на Аутралиан опену и 15-то узаступно четвртфинале на Грен слем турнирима, а уједно и 12. тријумф над Вавринком.

„Тешко је наћи речи којима би могао да се опише овакав меч, и Станислас је заслужио победу. Хвала свима који су остали до краја. Само сам се трудио да издржим и наставим да се борим”, рекао је након меча Ђоковић.

Први сет је трајао свега 25 минута. Вавринка је одиграо фантастичан тенис.

Три пута је одузимао сервис ривалу за лаких 6:1. Наставио је Швајцарац у истом ритму и у другом.

Сјајни сервисима и нападима са основне линије лако је дошао до 4:1, потом и 5:2, након чега следи буђење Ђоковића.

Подигао је ниво игре, добио наредних пет гемова и изједначио у сетовима.

Трећи сет, је осим почетка где су обојица тенисера направила по брејк, текао без превише узбуђења.

И један и други су држали сигурно свој сервис до 4:4, кад је Ђоковић одузео сервис противнику, потом искористио прву сет лопту на свој сервис за преокрет.

У четвртом сету није било брејкова. Код вођства 5:4, Вавринка је затражио медицински тајм-аут, након кога је Ђоковић изједначио.

Оба тенисера су искористила свој сервс, па се ушло у тај-брејк.

У њему је Швајцарац стигао одмах до 3-1 и изборио је пети сет.

На старту одлучујућег сета виђена су два брејка, по један на обје стране.

Петнаести носилац је и поред проблема са мишићима парирао Ђоковићу, а при резултату 4:4 имао је две брејк лопте (40-15), а затим још три пута предност.

Ипак, најбољи играч планете је све издржао и повео 5:4.

Након тога оба тенисера су „љубоморно” чувала свој сервис.

Чинило се да нема краја маратону, да нема краја драми.

При резултату 11:10, Ђоковић је искористио трећу брејк и изборио пласмана међу осам најбољих.

Тамо га чека Чех Томаш Бердих, који је победио Кевина Андерсона из Јужне Африке 6:3, 6:2, 7:6 (15-13).