ОДИГРАО ПРВИ МЕЧ ПОСЛЕ НЕШТО ВИШЕ ОД МЕСЕЦА ДАНА И ПОРАЗА

У ФИНАЛУ ЈУ-ЕС ОПЕНА

Новак Ђоковић

• Најбољи тенисер света Новак Ђоковић почео је данас у Шангају победом против Фабија Фоњинија одбрану трона за 2016. годину - 6:3, 6:3

Српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се данас у осмину финала турнира у Шангају, пошто је у другом колу победио Италијана Фабија Фоњинија у два сета, 6:3 и 6:3.

Ђоковић је до девете победе против Фоњинија у исто толико међусобних мечева дошао после сат и 15 минута игре.

Српски тенисер ће се у осмини финала мастерс турнира у Шангају састати с бољим из дуела између Канађанина Васека Поспишила и Бугарина Григора Димитрова.

Ђоковић, који је одиграо први меч после нешто више од месеца дана и пораза у финалу Ју-ес опена, је у уз мање осцилације изборио пласман у трећу рунду турнира у Шангају.

Први тенисер света је једини брејк у првом сету, у ком је имао свега 47 одсто убаченог првог сервиса, направио у другом гему. Он је у наставку тог периода спасао три брејк лопте и повео с 1:0 у сетовима.

Други сет донео је нешто више узбуђења. На почетку тенисери су разменили по један брејк, да би Ђоковић у финишу двапут одузео сервис ривалу и изборио пласман у осмину финала.