Davis Cup: Србија - Канада 1:1 после првог дана

У МАРАТОНСКОМ МЕЧУ РАОНИЋ ЈЕ ПОБЕДИО ТИПСАРЕВИЋА И ДОНЕО

ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ ПОСЛЕ ТРИЈУМФА ЂОКОВИЋА НАД ПОСПИШИЛОМ

Јанко Типсаревић

Тениска репрезентација Канаде изједначила је резултат на 1:1 у победема против Србије после првог дана полуфинала Светске групе Дејвис купа.

Новак Ђоковић освојио је први бод за Србију победом над Васеком Поспишилом (6:2, 6:0, 6:4), док је изједначење гостима донео Милош Раонић након победе над Јанком Типсаревићем 5:7, 6:3, 3:6, 6:3, 10:8.

За разлику од Ђоковића, који је без већих проблема надиграо 41. играча на свету, Типсаревић је велику борбу водио са неугодним Раонићем.

Српски тенисер је у десетом гему петог сета имао меч лопту, али је Канађанин сјајно одсервирао и касније, после четири сата и 14 минута, коначно решио меч у своју корист.

Дуел две репрезентације наставља се у суботу од 16 сати мечом дублова у којем би требало да наступе Ненад Зимоњић и Илија Бозољац против Поспишила и Данијела Нестора.

У недељу су на програму преостала два сингл меча.

Пласман у финале избориће селекција која прва дође до три победе, а бољи из дуела у Београду играће против победника меча Чешка - Аргентина.

Чеси воде у Прагу са 2:0, а предност домаћину обезбедили су Радек Штепанек и Томаш Бердих.