Партизанова 70. победа против Цибоне

ЦРНО-БЕЛИ СЛАВИЛИ У ЗАГРЕБУ 83:77 - ПОСЛЕ ПРОДУЖЕТКА

• Највећее заслуге за победу имали су Доминик Џејмс, који је постигао 28 поена, и Милан Мачван, који је постигао шест кошева мање, али је имао 11 скокова

ЗАГРЕБ, (ФоНет) - У утакмици 21. кола регионалне Јадранске лиге, кошаркаши Партизана савладали су у Загребу екипу Цибоне после продужетка резултатом 83:77 (18:13, 13:19, 23:20,14:16, 15:9) и са учинком од 15 победа и шест пораза остали на трећем месту и практично обезбедили пласман на завршни турнир.

У 130. међусобном сусрету два најуспешнија клуба са простора бивше Југославије, Партизан је стигао до 70. победе. Највише заслуга за то имали су Доминик Џејмс, који је постигао 28 поена, и Милан Мачван, који је постигао шест кошева мање, али је имао 11 скокова.

Утакмица је била пуна преокрета и оба тима су играла на махове. Партизан је углавном водио, али је Цибона увек успевала да се врати, правећи велике серије. Прву од 10:0 Загрепчани су направили када су црно-бели водили 29:22, што им је омогућило да на полувреме оду са минималном предношæу.

У трећој четвртини то се поновило. Партизан је повео 45:39, а Цибона серијом од 11:0 преокренула резултат и повела 50:45. Црно-бели су још једном успоставили контролу и стекли предност од 58:52, да би Загрепчани новом серијом од 11:3 стигли до минималне предности од 63:61.

До краја утакмце оба тима су доста грешила, а Цибона је пропустила велику прилику да забележи победу, јер је код резултата 68:68 имала 17 секунди за последњи напад. Организовао га је Халид ал Амин, али лоше, довео је себе у немогућу позицију за шут и ушло се у продужетак.

У додатних пет минута није било неизвесности, јер их је Партизан одиграо одлично и одмах секао предност, коју више није испуштао.

Куриозитет утакмице је био учинак центара Партизана Мирослава Радуљице и Рашка Катића, који су по правилу ударна снага шампиона Србије. Вечерас су били готово без учинка, јер су заједно постигли четири поена, а са укупно три ухваћене лопте бољи нису били ни скоку.

Цибона: Кус 8, Сутон 9, Зупчић 7, Барбур 11, Рудеж 8, Марчинковиæ, Розић 7, Харпер 10, Хампл 5, Халид 9, Ковачевић 3.

Партизан: Кецман 7, Радуљица 2, Лучић 5, Милосављевић, Богдановић, Катић 2, Божић 5, Чакаревић 8, Мачван 23, Анђушић, Бертанс 3, Џејмс 28.