ДФ: Лукшићева спољна политика је брод од папира који је умислио да је носач авиона

ЦРНОГОРСКИ ШЕФ ДИПЛОМАТИЈЕ НА УДАРУ

ЗБОГ ПРИКЉУЧИВАЊА ЗАЈЕДНИЧКОЈ ИЗЈАВИ О СИРИЈИ

Милан Кнежевић

  • Функционер Деморкатског фронта Милан Кнежевић указао да Игор Лукшић поводом Сирије иде у корак са Хашимом Тачијем и затражио да буде саслушан у скупштинском одбору за међународне односе

         ФУНКЦИОНЕР црногорског Демократског фронта, Милан Кнежевић, изјавио је да ће затражити ванредну седницу скупштинског Одбора за међународне односе на којој би било обављено саслушање шефа дипломатије, Игора Лукшића, због одлуке да се Црна Гора придружи Заједничкој изјави о Сирији.

         Кнежевић је оценио да придруживање Црне Горе Заједничкој изјави о Сирији представља још један у низу дипломатских и политичких „лупинга“ Лукшића, од којих Црна Гора неће имати никакве користи, а штета, како је навео, може бити непроцењива.

         „Не улазећи у карактер сиријског система владавине, грађанских сукоба и евентуалних последица по регион, ипак морам приметити да ставови Лукшића, осим што представљају политичку гротеску у виду народне пословице „видела жаба да се коњ поткива па и она дигла ногу“, значе и једно државно лутање које треба да забрине све у Црној Гори“, оценио је Кнежевић.

         Он је нагласио да је симптоматично да се прва Лукшићева изјава о употеби хемијског оружја временски поклопила са изјавом Хашима Тачија који је подржао војну интервенцију у Сирији, присећајући се ваљда исконструисаног злочина у Рачку, који је био повод за напад НАТО алијансе на Црну Гору и Србију.

         „Координирано деловање Лукшића и Тачија очигледан је показатељ да је црногорска спољна политика дотакла само дно и да личи на брод од папира који је умислио да је носач авиона“, казао је Кнежевић.

         Он сматра да потписивање Заједничке изјаве о Сирији захтева хитну седницу Одбора за међународне односе на коју би Лукшић дошао са обимном документацијом доказа о употреби хемијског оружја, како би поткрепио своју подршку нападу на Сирију.

         „Такође, његови ставови изискују и објашњење, да ли је Црна Гора, без одлуке Скупштине, спремна да пошаље наше војнике у Сирију, или ћемо се по нечијем налогу задужити још коју милијарду да купимо авионе, како би Црногорци након Лукшићевих ставова са безбедних висина бомбардовали Дамаск“, рекао је Кнежевић.

         Он сматра да би Лукшићу „боље било да помогне у расветљавању економских и социјалних зверстава која су почињена за време док је он био премијер и министар финансија“.

         „Као што је случај економског геноцида кад је један исти милион евра уплаћен 11 пута како би се спасила Прва банка породице Ђукановић. За разлику од Сирије, у Црној Гори постоје недвосмислени докази за ова и слична економска зверства и геноциде од којих сви економски страдамо на рате“, закључио је Кнежевић.

         Заједничку изјаву о Сирији су прво усвојиле: Сједињене Америчке Државе, Аустралија, Канада, Француска, Италија, Јапан, Кореја, Саудијска Арабија, Шпанија, Турска, Велика Британија. Њима се у међувремену - под притиском Вашингтона - придружило још 15 држава Европе и света.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари