Партизан прокоцкао другу фазу Лиге Европа

ЦРНО-БЕЛИ СВЕ ДО 88. МИНУТА ВОДИЛИ У ХАГУ СА 2:0 ПРОТИВ АЗ АЛКМАРА, НА КРАЈУ БИЛО 2:2

* Стрелци за Партизан били су Такума Асано у 16. и Сејдуба Сума у 27. минуту, док је голове за АЗ Алмар постигао Фреди Друјф у 88. и 92. минуту

___________________________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Партизана и АЗ Алкмара одиграли су у Хагу нерешено 2:2, у утакмици петог кола Групе Л Лиге Европа.

Партизан је овим ремијем остао без шансе да се у последњем колу бори за пласман у другу фазу Лиге Европа. Црно-бели су трећи на табели са пет бодова, односно имају четири мање од Алкмара, а пет од Манчестер јунајтеда.

Стрелци за Партизан на вечерашњем мечу били су Такума Асано у 16. и Сејдуба Сума у 27. минуту, док је голове за АЗ Алмар постигао Фреди Друјф у 88. и 92. минуту.

Партизан је до 88. минута имао предност од 2:0, али је АЗ Алкмар, и то са играчем мање, успео да стигне до великог бода и "украде" тиму Сава Милошевића "европско пролеће".

Партизан је одиграо паметно прво полувреме, постигао је два гола, док Алкмар, иако је имао више лопту у свом поседу, није опасније запретио црно-белима.

АЗ Алкмар је боље почео меч, Партизан у тим моментима није могао до лопте, али су изабраници Сава Милошевића издржали тај притисак, чекали и дочекали свој тренутак.

Партизан је повео у 16. минуту голом Асана. Натхо је послао сјајану лопту до Јапанца који је побегао одбрани Алкмара и савладао голмана Марка Бизоа.

Црно-бели су у 27. минуту искористили велику грешку одбране Алкмара и дуплирали предност. Бизо је послао лошу лопту до Купмајнерса, украо му је Зђелар и додао до Суме којем није било тешко да затресе мрежу домаћег тима.

Партизан је на почетку другог полувремена имао две велике прилике да реши питање победника. Прво је Сума након сјајног контранапада у 50. минуту погодио стативу, а минут касније Бизо је у последњем тренутку "скинуо" лопту коју је ка голу послао Садик. У 62. минуту Партизан је имао нову контру коју су истрчали Сума, Садик и Тошић који је на крају лоше шутирао.

Десетак минута касније АЗ Алкмар су центиметри делили од поготка, пошто је Идриси са око 15 метара погодио пречку.

Алкмар је наставио да "притиска" Партизан, а посао му је био додатно отежак када је у 83. минуту Мајрон Боаду након симулирања у казненом простору зарадио други жути картон.

Домаћи тим је, међутим, у 87. минуту успео да смањи на 2:1 голом Друјфа а након грешке Владимира Стојковића. Паника се тада увукла у редове Партизана и уместо за заврши посао, Алкмар је преко Друјфа у 92. минуту стигао до великог бода.

У последњем колу, Партизан дочекује Астану, а АЗ Алкмар гостује Јунајтеду.