Руска ратна флота добила „невидљиви брод“ - фрегату „Адмирал Горшков“

АНТЕНЕ СУ МУ СКРИВЕНЕ, НЕМА ИЗБОЧИНЕ, А ТРУП МУ ЈЕ ОПШИВЕН СТЕЛС-МАТЕРИЈАЛИМА...

„Адмирал флоте Совјетског Савеза Горшков“

  • Савремени радари друге бродове „лове“ већ на удаљеностима 400-500 километара, а „Адмирал Горшков“ могу да виде тек кад се приблизи на 200-250 километара, а то је у ратним условима - огромна предност. На томе се целе битке добијају
  • „Адмирал Горшков“ дугачак је 135, а широк 15 метара. Наоружан је бродским артиљеријским системом А-192 „Армат“ калибра 130 милиметара, располаже и лансирним рампама за 16 противбродских ракета „Оникс“ или „Калибар-НКЕ“ и зенитним ракетним  системом „Полимент-Редут“
  • Русија ће модернизовати своје крстарице „Петар Велики“ и „Москва“ и опремити их новим наоружањем, а свој једини носач авиона „Адмирал Кузњецов“ прилагодити - најмодернијим типовима авиона

        РУСКА ратна флота добија готово невидљиви брод. Његово пуно име је „Адмирал флоте Совјетског Савеза Горшков“.

        Ова фрегата из будуће серије 22350 грађена је уз коришћење стелс-технологија, а још готово да на себи нема углова, па напросто „упија“ сигнале противничких радара.

        Савремени радари друге бродове „лове“ већ на удаљеностима 400-500 километара, а „Адмирал Горшков“ могу да виде тек кад се приближи на 200-250 километара, а то је у ратним условима - огромна предност. На томе се целе битке добијају.

        Помоћник команданта Ратне флоте РФ Андреј Суров додатно је објаснио: „Фрегата је у завршној фази тестирања. То је брод нове генерације. Са тог брода су - у максимално могућој мери - склоњене и антене. То га чини још неприметнијим“.

        Поптредседник Академије за геополитичке проблеме Константин Сивков посебно указује да „Адмирал Горшков“ на себи фактички нема ни удубљења ни испупчења, што додатно повећава његову неприметност:

„Москва“

        „Радарске сигнале обично одбијају углови и испупчења. Када их нема - брод постаје 2-2,5 пута неприметнији. Борбени авиони са слабијим радарима, на пример- јуришни авиони, такав брод могу уочити тек кад од њега буду на само 60 километара, а то значи да ће их „Горшков“ знатно раније регистровати, односно да ће бити у прилици да их обори пре него што га они уопште примете“.

        Сивков чак тврди: „Глава америчког ,Харпуна’ за самонавођење на циљ види око себе у кругу од 40 километара. Али, „Адмирала Горшкова“ ће уочити тек кад јој се он приближи на 15 километара, а то значи да вероватно неће ни моћи да га ,дохвати’ или да ће га промашити. Исто важи и за ,Томахавке’“.

        Сличне бродове у свету засад граде само Американци и Јапанци.

        „Адмирал Горшков“ дугачак је 135, а широк 15 метара. Наоружан је бродским артиљеријским системом А-192 „Армат“ калибра 130 милиметара, располаже и лансирним рампама за 16 противбродских ракета „Оникс“ или „Калибар-НКЕ“ и зенитним ракетним  системом „Полимент-Редут“. 

        Суров је, иначе, истовремено открио да ће позната руска крстарица „Москва“ бити модернизована да би могла носи нове, аутоматизоване системе наоружања и да ће због тога добити и најсавременији систем везе.

        Исту модернизацију проћи ће и атомска ракетна крстарица „Петар Велики“.

        Према речима Сурова, једини руски носач авиона „Адмирал Кузњецов“ биће и модернизован и дорађен да би могао да прима нове типове авиона.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари