РОГОЗИН ОБАМИ: Можда руска армија још није прва у свету, али више није ни друга

ОВО БИ У СПОРТУ БИЛА „ПОДЕЛА ПРВОГ МЕСТА” – РОГОЗИН ЗНА ЗНАЊЕ ЈЕР РУКОВОДИ ВОЈНОМ ИНДУСТРИЈОМ

  • Овога су, нема сумње, свесни и у Пентагону, и у Белој кући, и у НАТО. Зато 19. фебруара на територији Норвешке почињу војни маневри алијансе који ће потрајати до 22. марта уз учешће 15.000 војника из 14 земаља: Норвешке, Белгије, Канаде, Данске, Финске, Француске, Летоније, Холандије, Пољске, Шведске, САД, Немачке, Шпаније и Велике Британије

          АМЕРИЧКИ председник Барак Обама све до руске паљбе из Каспијског мора крстарећим ракетама по Исламској држави у Сирији – називао је Русију регионалном државом и регионалном силом. Отада је, међутим, „променио плочу”.

          Под утиском онога што свакодневно у Сирији чине авиони руских Ваздушно-космичких снага, амерички лидер је Русију назвао другом војном силом света. Наравно, после његових Сједињених Држава.

          Да подсетимо: учинио је то на самту САД-АСЕАН у Калифорнији. Говорећи о улози Русије у сиријском конфликту, рекао је: „Не може се шачица устаника у Сирији носити са оружјем друге по моћи армије света”.

          Многи су вероватно помислили да овом похвалом у Москви треба да буду задовољни. Можда амерички део руске пете колоне и јесте, али није Дмитриј Рогозин који је у руској влади задужен за функционисање војне индустрије и наорућавање националних оружаних снага.

          Он је Обами преко Твитера поручио:

          „Можда руска армија и није прва, али сасвим сигурно није ни друга, господине председниче!”

          Овога су, нема сумње, свесни и у Пентагону, и у Белој кући, и у НАТО.

          Зато 19. фебруара на територији Норвешке почињу војни маневри алијансе који ће потрајати до 22. марта уз учешће 15.000 војника из 14 земаља.

          Ради ових маневара, Американци ће из пећина у централној Норвешкој извући око 6.500 „комада” ратне технике.

          Амери су војну технику у те пећине почели да „штекују” још 1981. године.

          CNN тврди да је тог оружја довољно да 15.000 (америчких) маринаца.

          У маневрима ће учествовати војници: Норвешке, Белгије, Канаде, Данске, Финске, Француске, Летоније, Холандије, Пољске, Шведске, САД, Немачке, Шпаније и Велике Британије.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари