Клече Немачка пред руским знањем: Баварска купила додатних 2,5 милиона доза Спутњика V
МОГУЋЕ ЈЕ ДА ЋЕ ТА НЕМАЧКА ПОКРАЈИНА И ПРОИЗВОДИТИ РУСКУ ВАКЦИНУ (У ИЛЕРТИСЕНУ)
Маркус Зедер
* Англосаксонци децеднијама на све начине спречавају да се обједине немачке технологије и руски природни ресурси. А сад Берлин и Минхен кренули ка руским технологијама и знањима!
* Ово је постало могуће и зато што је Баварска мање од свих других немачких покрајина потчињена влади у Берлину и зато што је – ако се изузму области које су биле у саставу бивше Источне Немачке – најмање оптерећена русофобијом. Поврх свега, власти у Минхену не желе да се више успињу помоћу проблематичног бриселског антиепидемијског ужета
____________________________________________________
ЈЕДАН од кључних разлога због којих НАТО и даље постоји јесте и држање Немачке под контролом англосаксонских чланица западне војне алијансе.
Битни сегмент те контроле је и спречавање зближавања Берлина са Москвом.
Спречавање – како се најчешће говори – обједињавања немачких техологија и руских природних ресурса. Међутим, ствари се мењају.
Немачка се окреће – силом прилика и без имало одушевљења – руским знањима и високим технологијама.
Баварска је потписала уговор о испоруци руских вакцина Спутњик V, чиме је ова немачка савезна покрајина осигурала додатних 2.5 милиона доза, саопштено је данас у Минхену.
«Ако Спутњик V добије зелено светло у Европској унији, Баварска би требала добити додатних 2.5 милиона доза вакцина", рекао је баварски премијер Маркус Зедер.
Он је објаснио да би "још током дана" савезна покрајина Баварска с једном компанијом у Илертисену требала потписати одговарајуће предуговоре о испоруци руске вакцине.
Зедер је објаснио да би вакцина, у случају дозволе Европске агенције за лијекове (ЕМА), у Баварску требало да стигнеу јуну, чиме би били додатно повећани капацитети за вакцинисање.
Комапнија у баварском Илертисену би након зеленог светла из Брисела требала и производити руску вакцину Спутњик V.
Ово је постало могуће и зато што је Баварска мање од свих других немачких покрајина потчињена влади у Берлину и зато што је – ако се изузму области које су биле у саставу бившее Источне Немачке – најмање оптерећена русофобијом.
Власти у Минхену, поврх свега, не желе да се више успињу помоћу проблематичног бриселског антиепидемијског ужета.
Савезни министар здравства Јенс Шпан у сриједу с покрајинским министрима здравства расправља о питању другог вакцинисања оних особа које су као прву дозу примиле AstraZeneca, којом се у међувремену не вакцинишу особе млађе од 60 година.