Ђорђевић Скоту: Војска Србије најобимнију сарадњу има са Оружаним снагама САД
ЗАЈЕДНИЧКЕ ВЕЖБЕ НА ПОЛИГОНИМА У СРБИЈИ, НЕМАЧКОЈ, РУМУНИЈИ И БУГАРСКОЈ
- За 2017-ту планирано више од 120 заједничких активности, плус -различити облици школовања и усавршавања припадника Војске Србије у организацији САД
МИНИСТАР одбране Зоран Ђорђевић и амбасадор САД Кајл Скот констатовали да је војна сарадња један од најразвијенијих сегмента међусобних односа Србије и САД, саопштило је данас Министарство одбране.
У саопштењу се наводи да је Ђорђевић на састанку са Скотом рекао да је билатерална сарадња Војске Србије најобимнија управо са Оружаним снагама САД.
„Велики број заједничких вежби које имамо, на полигонима у СР Немачкој, Румунији, Бугарској и наравно у Србији на најбољи начин осликавају сву разгранатост и успешност наше сарадње“, рекао је Ђорђевић и истакао да све вежбе значајно утичу на унапређење оперативних и функционалних способности Војске Србије.
Додаје се да се слична динамика очекује и у овој години, када је планирано више од 120 заједничких активности, уз шта треба додати и различите облике школовања и усавршавања припадника Војске Србије у организацији САД.
Као један од битних момената сарадње двеју земаља поменут је програм државног партнерства са Националном гардом Охајо, а један од пројеката који је покренут 2015. године је и развој способности номиноване инжењеријске чете Војске Србије за учешће у мировним операцијама, док заједничко медицинско ангажовање представља једну од најбитнијих области сарадње која ће се развијати у наредном периоду.
Министар Ђорђевић је поменуо пројекат развоја базе „Југ“, као један од приоритета који су Министарство одбране и Војска Србије поставили у међународној војној сарадњи.
Ђорђевић је истакао да Србија наставља да води избалансирану политику одбране, непрестано радећи на унапређењу и даљем развоју односа у тој области са свим државама и међународним организацијама, у складу са дефинисаним националним интересима.
Исто тако, када је регионална безбедносна сарадња у питању, истакао је значај те сарадње уз констатацију да ће Србија наставити да унапређује активности у том правцу, али и да од других очекује позитиван приступ, наводи се у саопштењу.
Бета