Дамаск после Алепа жели истеривање ИД и Ал Каиде из Идлиба, Раке и Деир-ез-Зора

„ПРИОРИТЕТНИ ФРОНТ” ЈОШ НИЈЕ ОДРЕЂЕН, АЛИ СИРИЈСКА АРМИЈА ИМА НАМЕРУ ДА ИДЕ ДАЉЕ

         СИРИЈСКИ војни врх је у полузваничној форми нававио да се неће задовољити ослобађањем Алепа.

         Један његов припадник је – без откривања идентитета – пренео руској државној новинској агенцији РИА Новости да ће сиријска армија започети потискивање терориста из провинција Идлиб, Рака и Деир ез-Зор. Притом је нагласио: да ће тек бити утврђено где ће бити „приоритетни фронт”.

         Додатно је објаснио: „Идлиб је упориште Џебхат ан-Нусра, а важан је и због близине границе са Турском. У провинцији Рака је највећа конентрација одреда Исламске државе. А је најважнији град у свом региону којем додатни значај дају оближња налазишта нафте која сада експлоатише Исламска држава”.

         Посебан проблем за владине снаге биће амерички инструктори и наредбодавци у редовима Џебхат ан-Нусра (сиријска Ал Каида)  у Идлибу.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари