Амбасадор САД у Лондону: Добро је председник Обама упозорио Британију да ће се наћи на репу
- 22:17 03.07.2016.
- 4 коментара
- Штампај
БАРЗУН: НАИВНО ЈЕ АКО МИСЛИТЕ ДА ЋЕТЕ ПРЕТЕЋИ РИВАЛЕ ИЗ ЕУ
Метју Барзун
АМБАСАДОР САД у Британији Метју Барзун је изјавио да је амерички председник Барак Обама био у праву кад је у априлу упозорио Британију да ће, уколико се на референдуму определи за Брегзит, завршити "на крају реда".
Барзун је у интервјуу за BBC Радио 4 рекао да је било наивно мислити да би Велика Британија, у случају изласка из Европске уније, некако могла да напредује у односу на своје трговинске ривале, преносе британски медији.
Обама је у априлу поручио Британији: "Сад сте на почетку реда зато што ми радимо на склапању великог трговинског споразума са Европском унијом, чија сте чланица. Али ако изађете из реда, самим тим нисте више на првом месту па идеја да бисте некако могли да потпуно прескочите ред и доспете испред других није реална, тако се не ради код оваквих великих споразума."
Амбасадор САД у Лондону је навео да је Обама осећао потребу да упозори Британију на могуће економске последице Брегзита баш због блиских односа између Британије и САД.
Званичници ЕУ и САД раде на склапању великог трговинског споразума познатог као Трансантлантског трговинског и инвестиционог партнерства (ТТIP).
(Танјуг)
Додај коментар