Порошенко затражио освету за погинуле војнике: и стотине за једнога!
СВОЈИМА ЈЕДИНО НИЈЕ ОБЈАСНИО: КАКО ДА ТО ГАРАНТОВАНО ИЗВЕДУ
Петар Порошенко
„ЗА ЖИВОТ сваког нашег војника, бојовници ће платити десетинама и стотинама својих“ - објавио је украјински председник Петар Порошенко после саветовања са првим фигурама своје војске, полиције и службе безбедности.
Само саветовање је било ванредно и сазвано је због масакра који је доживела украјинска 24-та моторизована бригада код Зеленопоља на територији Луганске народне републике.
Порошенко је од својих изричито затражио: да пронађу и униште „све на којима лежи одговорност напад на Лавовску бригаду“.
Украјински медији јављају да је код Зеленопоља убијено до 50 украјинских војника, а да је рањених 93-100.
Министарство одбране Украјине, које је под контролом кијевске хунте, објавило је да је у борбама до 10. јуна имало 173 погинула и 446 рањених.