Звезда у Еврокупу победила и Андору

ЗА КРАЈЊИ РЕЗУЛТАТ (85:79) НАЈЗАСЛУЖНИЈИ ПЛЕЈМЕЈКЕР ЦРВЕНО-БЕЛИХ ЏО РЕГЛАНД

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су вечерас у Београду Андору са 85:79 (16:17, 28:16, 16:25, 25:21) у трећем колу Групе А Еврокупа.

Звезду је до победе предводио Џо Регланд са 24 поена и осам асистенција, док је Мухамед Фаје додао 18, а Мајкл Оџо убацио је 10.

У екипи Андоре истакао се Давид Јелинек са 18 поена, док је Шејн Витингтон убацио 13.

После почетне предности Андоре, кошаркаши Звезде су поенима Мајка Цирбеса и Регланда направили серију од 8:2 и преузели водјство. Уз нове поене Цирбеса и Билија Берона црвено-бели су повели с 12:4, али су њихову серију прекинули Џон Шурна и Витингтон који су погодили две везане "тројке".

Давид Јелинек је поготком с дистанце донео Андори предност од 15:14, да би на крају деонице она износила 17:16.

Друга четвртина отворена је новом "тројком" Јелинека, а с исте позиције погодио је и Рафа Луз за вођство гостију од осам поена. У наставку предност се смењивала на обе стране, да би Алекса Раданов с два поготка с дистанце у последњем минуту донео Звезди плус шест. Последњи поен у овој деоници додао је Регланд за 44:33 и преокрет црвено-белих.

Новим поенима Регланда на старту треће четвртине црвено-бели били су у предности од 14 поена, али су гости успели да узврате серијом од 12:0 и смање заостатак на два поена. После неколико минута без погодака, Звезда је успела да поентира преко Оџа и Регланда и на нову паузу оде уз два поена предности.

У последњем периоду игре Мухамед Фаје је уз погођену "тројку" искористио и слободно бацање и донео београдском тиму ново вођство од седам поена. Андора је пришла на три поена заостатка после поготка Шурне, али су уследили нови поени Фајеа и Берона, те је предност остала на истој страни.

Црвена звезда је и после трећег кола Еврокупа остала непоражена, док је Андори ово био други пораз, уз једну победу.

У следећем, четвртом колу Еврокупа, Звезда ће 24. октобра гостовати у Бреши, док ће Андора дочекати Улм.