Звезда се реванширала Асвелу у Лиону

ЦРВЕНО-БЕЛИ ГУБИЛИ БИЛИ И НА -21, АЛИ СУ СВЕ НАДОКНАДИЛИ У ДРУГОМ ПОЛУВРЕМЕНУ

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су вечерас у гостима екипу Асвела са 83:80 (13:30, 17:19, 34:16, 19:15), у утакмици 18. кола Евролиге.

Звезду је до девете поведе, а четврте узастопне водио Владимир Штимац са 21 поеном, Кевин Пантер је додао 18, а Лоренцо Браун 13 поена.

У редовима Асвела, који има скор 8/10, најефикаснији је био Адријан Пејн са 17 поена.

Црвено-бели су врло лоше почели утакмицу, нису успевали да пронађу ритам, па су већ у првој четвртини имали заостатак од 19 поена, а у финишу друге и 21.

Звезда је у наставку заиграла много боље, постепено је смањивала разлику да би шест минута пре краја, након поена Пантера са линије за слободна бацања, и повела први пут на мечу (74:72).

Изабраници Драгана Шакоте су у тим моментима контролисали дешавања на терену, користили су сваки поклон Асвела па су, после тројке Штимца, у последња два минута ушли са плус шест 79:73.

У неизвесној завршници боље се снашла Звезда. Прво је Пантер направио велику грешку и поклонио Лајтију лопту који је 15 секунди пре краја изједначио на 80:80, али се у наредном нападу искупио - погодио је тројку 1,9 секунди пре краја и донео свом тиму победу.