Партизан победио Монако – Ренфро главни

КОНАЧНИ РЕЗУЛТАТ НА ТЕРЕНУ ПРОТИВНИКА БИО - 71:68 (23:17, 15:24, 15:11, 18:16)

КОШАРКАШИ Партизана победили су вечерас на гостовању Монако са 71:68 (23:17, 15:24, 15:11, 18:16), у утакмици четвртог кола Групе Е у Топ 16 фази Еврокупа.

Партизан је предводио Алекс Ренфро са 20 поена, шест скокова и пет асистенција. Вања Маринковић постигао је 13 поена уз седам скокова, а 11 поена додао је Маркус Пејџ. Ђорђе Гагић постигао је 10 поена уз девет скокова.

Утакмицу је пропустио Раде Загорац.

У екипи Монака најефикаснији је био Пол Лакомб са 23 поена и седам скокова, а по 10 поена постигли су Дерек Нидам и Елмедин Кинаковић, који је имао и пет асистенција.

Црно-бели су победили, али нису бољи у међусобном скору од Монака, који је у Београду победио са 72:68.

Партизан је добро почео утакмицу, повео је са 9:0, а после "тројки" Маринковића и Ренфроа и са 15:4. Домаћи су после тога искористили нешто слабију игру Партизана и после "тројке" Нидама пришли су на 17:21.

У другој четвртини црно-бели су вратили девет разлике тројком Алексеја Николића, али је Монако после тога заиграо боље и пришао на поен заостатка (25:26), а после тројке Лакомба изједначио је на 28:28.

Монако је повео први пут на утакмици на два и по минута пре краја полувремена преко Нидама за 34:33, а максималних четири разлике стекао је тројком Јакуба Уатаре (39:35) и предност је задржао до краја полувремена.

На почетку треће деонице Кикановић је донео пет поена предности Монаку, а Партизан је изједначио тројком Николића за 43:43. Ренфро је затим био прецизан за 48:45, а после изједначења Монака екипе су се смењивале у вођству.

Тројкама Маркуса Пејџа у завршници треће деонице и на почетку последње четвртине расположеног Ренфроа црно-бели су повели са 64:56.

Осам разлике донео је Банџа Си (66:58), а затим су црно-бели неуспешно покушавали шутевима из даљине да увећају предност. Играчи Монака нису били најпрецизинији са линије за слободна бацања, али то играчи Партизана нису успели да искористе.

Два минута пре краја прецизан са линије за слободна бацања био је Ренфро за 68:59, а Монако се затим примакао серијом 4:0. Си је убацио једно слободно бацање, а са друге стране прецизан је био Бакнер за 69:65. Маринковић је затим убацио оба слободна бацања, а за Монако сва три погодио је Сергеј Гладир (71:68).

Партизан је 4,3 секунде пре краја имао последњи напад, прво је тројку промашио Маринковић, а затим је под кошем био непрецизан Стефан Јанковић, па је остало три поена разлике за Партизан.

Партизан је остварио другу победу у групи, колико има и Монако.

У петом колу, 30. јануара, Партизан ће дочекати Ритас, а Монако ће бити домаћин Алби из Берлин