Цедевита уз прекид победила Партизан

КРАЈЊИ РЕЗУЛТАТ У ДВОРАНИ „АЛЕКСАНДАР НИКОЛИЋ“  БИО 76:71 (17:18, 25:12, 18:24, 16:17)

* У неизвесној и узбудљивој завршници, а одлучујуће поене за тријумф Цедевите постигао је бивши играч црно-белих Едо Мурић на 19 секунди пре краја када је "из угла" погодио за три поена

* На 20 секунди до краја утакмице, при вођству Цедевите од 74:68, током тајм-аута Партизана, Андрија Стипановић погођен је непознатим предметом са трибине. Главни судија, Пукл, затражио је да се део трибине одакле је погођен Стипановић испразни, па је након више од 20 минута паузе меч настављен

____________________________________________________________________________

КОШАРКАШИ Цедевите победили су вечерас у Београду Партизан са 76:71 (17:18, 25:12, 18:24, 16:17) у дерби утакмици 12. кола АБА лиге.

Утакмицу је обележио инцидент у самој завршници, после које је уследила пауза више од 20 минута и интервенције жандармерије.

Меч у пуној дворани "Александар Николић" решен је у неизвесној и узбудљивој завршници, а одлучујуће поене за тријумф Цедевите постигао је бивши играч црно-белих Едо Мурић на 19 секунди пре краја када је "из угла" погодио за три поена.

Дерби утакмица 12. кола АБА лиге између кошаркаша Партизана и Цедевите прекинута је вечерас због нереда навијача у дворани "Александар Николић".

На 20 секунди до краја утакмице, при вођству Цедевите од 74:68, током тајм-аута Партизана, Андрија Стипановић погођен је непознатим предметом са трибине.

После притужби с клупе Цедевите, судијска тројка Саша Пукл, Сашо Петек и Милан Недовић напустила је терен хале "Александар Николић", док је цео тим гостију седео на клупи.

Главни судија, Пукл, затражио је да се део трибине одакле је погођен Стипановић испразни, па је након више од 20 минута паузе меч настављен.

По наставку меча, Маркус Пејџ је брзом тројком смањио заостатак, али је Кобс са линије за слободна бацања решио сусрет.

После изједначене прве четвртине, Цедевита је у другој деоници у потпуности преузео иницијативу и стекао двоцифрену предност. Црно-бели су у трећој и четвртој деоници у пар наврата долазили на поен заостатка, али више од тога није успео, пре свега због лошег процента шута за три поена (6/32), али и лоше реализације слободних бацања.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Џејкоб Пулен са 19 поена, док је Џастин Кобс убацио 15, а Мурић је додао 13.

У екипи Партизана истакао се Џок Лендејл са "дабл-дабл" учинком од 12 поена и 10 скокова, док је Новица Величковић имао 12 поена и шест ухваћених лопти.

Цедевита је овим тријумфом начинила велику искорак ка плеј-офу, пошто је сада трећа са осам победа и четири пораза, док је Партизан пети са по шест тријумфа и пораза.