Си: Само социјализам може обезбедити велику ренесансу кинеске нације

УПОЗОРИО ТАЈВАН ДА МУ НИКАДА НЕЋЕ БИТИ ДОЗВОЉЕНО ДА СЕ РЕАЛНО ОТЦЕПИ

Си Ђинпинг

  • На затварању годишњег заседања националног парламента Си ЂИНПИНГ рекао: „Кина никада неће жртвовати интересе других земаља зарад сопственог развоја. Само они који имају навику да прете другима виде друге као претњу. Нико не треба да погрешно разуме ни да искривљује искрене жеље и дела кинеског народа за допринос миру и развоју човечанства“

        ПРЕДСЕДНИК Кине Си Ђинпинг рекао је данас, неколико дана после реизбора у парламенту, да „само социјализам може спасити Кину“.

        Си, који се сматра најмоћнијим кинеским лидером у последњих четврт века, у говору на затварању годишње седнице парламента утврдио је водећу улогу Комунистичке партије Кине.

         „Историја је доказала и наставиће да доказује да само социјализам може спасити Кину. Само развојем социјализма с кинеским карактеристикама моћи ћемо да постигнемо велику ренесансу кинеске нације“, рекао је Си.

        Кинески лидер, ком је парламент одобрио временски неограничену власт, навео је да изузетни успон земље у последње четири деценије „није претња“ ни за кога.

        „Кина никада неће жртвовати интересе других земаља зарад сопственог развоја. Само они који имају навику да прете другима виде друге као претњу. Нико не треба да погрешно разуме ни да искривљује искрене жеље и дела кинеског народа за допринос миру и развоју човечанства“, рекао је Си.

        У новом упозорењу Тајвану, острву које се фактички отцепило 1949, Си је изјавио да Кина „никада“ неће прихватити отцепљење ниједног дела своје територије.

        „Дела и маневри усмерени на поделу земље су осуђени на пропаст“, изјавио је он.

        САД су недавно усвојиле закон којим се високим функционерима дозвољава да посећују Тајван, и обратно. Пекинг се сматра јединим легитимним представником Тајвана и не дозвољава контакте тајванске владе са страним земљама.

        Следеће године биће обележено 70 година од оснивања Народне Републике Кине.

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари