Кинези направили ракету која већ сада за пола сата стиже до територије Америке

ИМА ДОМЕТ 14.500 КИЛОМЕТАРА, А МОЋИ ЋЕ ДА НОСИ ДЕСЕТ НУКЛЕАРНИХ БОМБИ КОЈЕ СЕ САМОНАВОДЕ НА ЦИЉ

  • Кинески војни врх планира да даљину лета DF-41 још више продужи – чим побољша могућности свог космчког навигационог система BeiDou. Американци су двоструко забринути. Јер, то значи да ће Кинези могу да гађају и њихову Источну обалу
  • Пентагон и даље верује да његове антиракете са острва Гуам могу оборити сваку кинеску интерконтиненталну ракету одмах по узлетању. Засад нејасно да ли су им Кинези спремили неки „противотров”

         КИНА већ до краја ове године – објавио је часопис Kanwa Asian Defence специјализован за азијску војну проблематику – може наоружати своје стратешке снаге интерконтиненталном балистичком ракетом на тврдо гориво која ће осетно променити досадашњу „равнотежу” између Пекинга и Вашингтона.

         DF-41 је у завршној фази тестирања, а биће у стању да „добаци до Америке”. И, то је оно што забрињава Американце.

         Пентагон сматра да ће то бити најдалеколетнија ракета на свету.

         Кинеско име ракете је „Дунфен-41” и тврди се да има домет од 14.500 километара.

         Прве ракете те класе биће испоручене дивизији кинеских Стратешких снага која је дислоцирана поред града Синјан у провинцији Хенан.

         Одатле DF-41 – ако лети преко Северног пола - за пола сата стиже до територије САД. Ако би летела преко Тихог океана – било би јој потребно мало више времена.

         Кинески војни врх планира да даљину лета DF-41 још више продужи – чим побољша могућности свог космчког навигационог система BeiDou.

         Американци су двоструко забринути. Јер, то значи да ће Кинези могу да гађају и њихову Источну обалу. А DF-41 ће моћи да истовремено носи десет нуклеарних бомби, опремљених системима за самостално навођење на циљ.

         Амерички лист Business Insider већ је објавио да ће DF-41 „кардинално променити”, односно побољшати стратешке позиције Кине.  Поготово што ће „Дунфена-41” – за разлику од свих осталих кинеских ракета – моћи да буде лансиран и са „мобилних платформи”.

         Војни аналитичари указују да америчка Пацифичка одбрамбена структура има задатак да сваку кинеску интерконтиненталну ракету обори током првих минут или два након лансирања,

         Професор Шангајског универзитета Хе Кисонг признаје да тај проблем постоји, односно – да је у сваком случају постојао. Зато указује:

         „Нико не доводи у сумњу способност DF-41 да прелети безмало 15.000 километара. Међутим, и њен лет би могао да буде блокиран америчким системима ПРО инсталираним унутар њихове војно-поморске базе на острву Гуам”.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари