Медитеранске игре: Срби избројали до - 20!

НАШИ СПОРТИСТИ У ПОНЕДЕЉАК ОСВОЈИЛИ ЈОШ ШЕСТ МЕДАЉА

И ТРЕНУТНО СУ ПЕТИ У УКУПНОМ ПЛАСМАНУ

Српски спортисти у понедељак су на Медитеранским играма у Тарагони (Шпанија) освојили једну златну, три сребрне и две бронзане медаље.

Тиме су укупан број освојених медаља повећали на 20, укључујући осам најсјајнијих одличја.

Велимир Стјепановић забележио је и трећи тријумф на такмичењу које окупља 26 земаља са три континента.

У дисциплини 200 метара делфин, тријумфовао је временом 1:56,93 минута, па се враћа кући са чак пет медаља - три златне и две сребрне.

Чаба Силађи је до сребра на 50 метара прсно дошао временом 27,31 секунде, а друго место заузела је и мушка штафета 4x100 метара мешовито.

Олимпијски шампион у рвању грчко-римским стилом Давор Штефанек је у категорији до 77 килограма морао да се задовољи сребрном медаљом, пошто је у финалу изгубио од Басара из Турске.

Владимир Станкић (до 87 кг) освојио је бронзану медаљу, као и Михаил Каџаја (до 97 кг).

У Тарагону је у понедељак стигла друга група српских спортиста, у пратњи председника Олимпијског комитета Србије Божидара Маљковића.

Наредних дана надметаће се атлетичари, теквондисти, бициклисти, џудисти, ритмичка гимнастичарка, веслачи, ватерполисти, чланови екипе баскет 3x3 и одбојке на песку, као и боћари.