Очекивано: Куртијева влада укинула таксе на увоз сировина из Србије и БиХ

ПРВОГ ДАНА АПРИЛА УКИНУЋЕ И НА СВЕ ОСТАЛО, А УВЕСТИ „ПУНИ РЕЦИПРОЦИТЕТ“       

* Аљбин КУРТИ: „Одлука о ослобађању од 100 посто такси увоз сировина из Србије и Босне и Херцеговине је изгласана са 10 гласова `за` и два уздржана. Вечерас ће од 24 сата бити отворено шест граничних прелаза између Косова и Србије, за увоз сировина“

* ФАКТИ: Ево, подвикнуше мало Американци својим марионетама у Приштини. Србија од овога - на политичком плану - нема шта да очекује. ово је амерички полупотез. Србија ће и даље морати да се носи са Вашингтоном у чије име ће лајати његове приштинске пудлице са министарским статусима

________________________________________________________________________

        ШИПТАРСКА влада укинула је таксе од 100 посто на увоз сировина из Србије и Босне и Херцеговине.

        Истовремено је објавила: да од 1. априла таксе укида потпуно и уводи реципроцитет.

        Кабинет Аљбина Куртија је саопштио да ће то бити „пуни реципроцитет по свим питањима са Србијом и Босном и Херцеговином“.

        Сам Курти је преко Фејсбука објавио:

        „Одлука о ослобађању од 100 посто такси увоз сировина из Србије и Босне и Херцеговине је изгласана са 10 гласова `за` и два уздржана. Вечерас ће од 24 сата бити отворено шест граничних прелаза између Косова и Србије, за увоз сировина. До 1. априла, Влада Косова ће донети још једну одлуку о увођењу мера реципроцитета уместо 100 посто такси“.

        Како преносе шиптарски приштински медији, за одлуку су гласали министри из Самоопредељења и министарка мањинских несрпских заједница Емилија Реџепи.

        Министри Демократског савеза Косова нису гласали, а два српска министра била су уздржана.

        Демократски савез Косова, на чијем је челу Иса Мустафа тражио је потпуно укидање такси, како су то од Косова захтевале Сједињене Америчке Државе.

        Раније данас Демократски савез Косова (ЛДК) саопштио је да је предат захтев Скупштини Косова за изгласавање неповерања Куртијевој влади.     

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари