ТАДИЋ: Не дајмо волан онима који нису за возило „Србија у будућности“

ПРЕДСЕДНИЧКИ КАНДИДАТ ДС НА КАЛЕМЕГДАНУ СЕ СРЕО СА ГЕНЕРАЛНИМ
ДИРЕКТОРОМ ГРУПАЦИЈЕ ФИАТ-КРАЈСЛЕР СЕРЂОМ МАРКИОНЕОМ

   Тадић и Маркионе

  • Тадић је претходно у Књажевцу рекао да је мото предстојећих општих избора у Србији - „не дозволити промену на горе“ јер би Србија, у супротном, остала „недовршена кућа“, неизвесне будућности
  • Избори су, према његовим речима, „дан када одређујемо како ћемо даље и ко смо. Да ли ћемо бити вредан и радан народ, или народ који ће само да се жали због недаћа које су нас задесиле“. „Ми одлучујемо о томе и нема жалбе на неку небеску силу“, подвукао је

        КАНДИДАТ за председника Србије листе „Избор за бољи живот“ и лидер Демократске странке Борис Тадић састао се, уочи свечаног отварања крагујевачке фабрике „Фиат аутомобили Србија“ (ФАС), са генералним директором групације Фиат-Крајслер Серђом Маркионеом.

        Тадић је, на радном састанку са Маркионеом на београдском Калемегдану, разговарао о плановима за даљи развој фабрике ФАС.

        ФАС је заједнички пројекат Владе Србије и италијанског Фиата и највећа инвестиција на тлу Србије у протеклих неколико деценија, вредна око милијарду евра, од које се очекује да значајно допринесе опоравку домаће привреде.

        Свечаном отварању у Крагујевцу присуствоваће премијер Србије Мирко Цветковић и први човек групације Фиат-Крајслер Серђо Маркионе, који су 29. септембра 2008. потписали уговор о оснивању компаније ФАС, заједничког привредног друштва у којем гигант из Торина има 67, а држава Србија 33 одсто удела.

        У истој сразмери финансирана је ова велика инвестиција у Србији, а по истом принципу делиће се и приходи.

        Фабрика аутомобила у Крагујевцу пројектована је за производњу око 300.000 аутомобила годишње, а тренутно је опремљена за производњу око 200.000 возила.

        Као подршка ФАС у Крагујевцу, у истом граду су и традиционални Фиатови добављачи и кооперанти - „Мањети Марели“, СИГИТ, ХТЛ и „Џонсон контрол“, који су своје погоне изградили на месту бивше касарне у Грошници, а њу је за потребе компаније уступило Министарство одбране Србије.

        Маркионе је почетком марта на светској премијери „Фиата 500Л“ на Међународном салону аутомобила у Женеви рекао да ће наредне године „Фиат“ продати 160.000 аутомобила новог модела.

        Компанија Фиат-Крајслер је почетком фебруара саопштила да ће почетна цена модела „500Л“ бити око 16.000 евра, а да ће се производити две бензинске верзије тог возила и једна с дизел мотором.

        Тадић је претходно у Књажевцу рекао да је мото предстојећих општих избора у Србији - „не дозволити промену на горе“ јер би Србија, у супротном, остала „недовршена кућа“, неизвесне будућности.

        Србија, додао је он, може да се промени и да снажно крене напред у релативно кратком времену уколико наставе да је воде политичке снаге које су је водиле до сада.

        „Европска унија је циљ који треба да постигнемо у формалном смислу. Али, пре него што до тога дођемо, морамо да променимо садржај живота, да изградимо путеве, да 70 одсто грађана Србије буде у близини мреже аутопутева, да подигнемо пруге да буду ефикасне. Не требају нам пруге за 400 километара на час, нама је довољна брзина од 160 километара на час и то је економски оправдано и сви ће користити Србију за транспорт, а то ће стварати нова радна места“, рекао је Тадић.

        Он је подвукао да су гаранција за ова обећања већ завршени мостови и путеви, интересовање страних инвеститора, као и кандидатура коју је земља добила од ЕУ.

        „Кандидатура је гаранција и сертификат, односно знак да смо на добром путу. Не бисмо добили тај статус да га нисмо заслужили, јер су услови сада строжији него икада за било коју земљу у прошлости“, поручио је Тадић истичући да се због тога не сме стати.

        Тадић је апеловао на грађане да не дозволе „да кормило преузму људи који не знају да управљају превозним средством које се зове Србија у будућности“.

        Како је објаснио, он инсистира на економским темама у кампањи зато што ће бољи старт имати све оне земље које се припремају за „дан после економске кризе“.

        „Огромна је предност оних који се припремају за дан после кризе, који врше уштеде где год је то могуће, који подстичу мала и средња предузећа, који доводе инвеститоре“, објаснио је кандидат за председника Србије.

        Избори су, према његовим речима, „дан када одређујемо како ћемо даље и ко смо. Да ли ћемо бити вредан и радан народ, или народ који ће само да се жали због недаћа које су нас задесиле“.

        „Ми одлучујемо о томе и нема жалбе на неку небеску силу“, подвукао је.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари