Николић у Прагу махао својом заблудом да су Косово и Крим „две симетричне ситуације“

ЈОШ СЕ ХВАЛИО ДА ЈЕ ЉУТЊА РУСИЈЕ ПОТВРДА ДА ОН И ВУЧИЋ ТОБОЖЕ ЈЕДИНИ ИМАЈУ „ИСПРАВАН СТАВ“

Николић са Земаном у Прагу

  • Након разговора са председником Чешке Милошем ЗЕМАНОМ, изговорио: „ЕУ признаје независност Косова, а не признаје право Криму на самоопредељење. Русија не признаје независност Косова, а признаје Криму право на самоопредељење. Србија подржава територијални интегритет и Србије и Украјине, што сматрам да је једини исправан став“
  • ФАКТИ: Ево, овако мудрују београдски бриселски жреци и још на овоме желе други председнички мандат. А шта је већ у првом слоју Николићеве „симетричне ситуације“? Председник Србије ОСПОРАВА право Крима да се врати својој матици! Негира резултате његовог легитимног, демократски одржаног и слободног референдума! Лажно изједначава и чини „симетричним“ право (Крима) на повратак МАТИЦИ - и ПРАВО матице да врати Крим - са ОТИМАЊЕМ (КиМ) од матице силом и агресијом ЦЕЛОГ Запада (NATO)! Прећуткује да на „Косову“ није било ничега налик кримском референдуму, а у лажну „симетрију“ гура чак и право Русије да силом врати Крим који јој је одузела бољшевичка власт која је то постала утопивши Русију у крви…
  • ФАКТИ: Николић прави лажну симетрију и између љутње ЕУ и љутње Русије, па симетрију коју је сам направио узима као доказ да су он и Вучић у праву. Као прво, „заборавља“ да водеће земље ЕУ нису тек признале независност Косова већ и да су учествовале у агресији на Србију и у њеном комадању. Као друго, да су САД, Немачка и Велика Британија учествовале у довођењу бољшевика на власт, а да су Вашингтон и Лондон одиграли своју улогу и у разбијању територије историјске Русије почетком 90-их година. Као треће, да се Русија суштински и не љути на полуокупирану Србију због држања оних који је воде. И као четврто: Николић губи из вида да би Сједињене Државе - да им је Мексико 90-их узео Њу Мексико, а Канада Монтану - одавно СИЛОМ повратиле и Њу Мексико и Монтану!

        ПРЕДСЕДНИК Србије Томислав Николић изјавио је данас у Прагу након разговора с председником Чешке Милошем Земаном да Србија својим ставом да подржава територијални интегритет и Србије и Украјине, љути и Европску унију и Русију што је, како сматра, „знак да је у праву“.

        „Немојте мислити да нисмо наљутили и Русију и ЕУ тим својим ставом. Где год кренете неко је љут. Можда је то знак да смо једини у праву“ - казао је Николић новинарима.

        Председник Србије је објаснио да је основи принцип јер су, како је рекао, Крим и Косово „две симетричне ситуације“.

        „ЕУ признаје независност Косова, а не признаје право Криму на самоопредељење. Русија не признаје независност Косова, а признаје Криму право на самоопредељење. Србија подржава територијални интегритет и Србије и Украјине, што сматрам да је једини исправан став“, рекао је Николић.       

         Председник Чешке Милош Земан упоредио је председника Србије са некадашњим председником Француске Шарлом де Голом.

         Он га је упоредио са Де Голом зато што Николић, без обзира на притиске, одбија да се Србија придружи санкцијама које је Европска унија увела Русији. „У потпуности разумемо позицију Србије која настоји да одржава пријатељске односе са свим великим земљама и не прибегава политици санкција, иако јој то повремено доноси тешкоће. Надовезујете се ту мало на Шарла де Гола, а мислим да таква политика сада након избора за председника САД има већу шансу на успех“, рекао је Земан после састанка са Николићем       

         Председник Србије, који је добио подршку и похвалу чешког председника за став да се Србија неће придружити санкцијама против Русије, подсетио је да је ЕУ увела Русији санкције због Крима.

         "А ко је увео државама чланицама ЕУ санкције због бомбардовања Србије? Или ми можда нисмо равноправни на овом свету, па зависи у којој држави живите, па имате више или мање равноправности, зависно од тога којем народу припадате? Док сам ја председник, ја ћу увек бити против тога да било где и било коме уведемо санкције", рекао је Николић.

       (Бета - Танјуг)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари