Монтенегрини даве све српско, а Марковић тврди да односи Подгорице и Београда никад нису били бољи

ОН ЈЕ ЗА „ЈАЧАЊЕ ПРИЈАТЕЉСКИХ И КОНСТРУКТИВНИХ ОДНОСА СА СРБИЈОМ“ - БЕЗМАЛО ХРВАТСКА ФОРМУЛА

Душко Марковић

  •  Коментаришући питање двојног српско-црногорског држављанства, Марковић је казао да је „тешко доћи до договора“ јер две државе имају „потпуно другачији концепт и приступ регулисању тог питања“
  • ФАКТИ: Срби из Црне Горе безмало хорски упозоравају да се над њима врши етноцид. А и да не упозоравају - то се предобро види и из Београда. Вучићева „декларација о опстанку српског народа“ посебно је важна због Црне Горе у којој су Срби угрожени колико и у Хрватској (само мало друкчије). Џаба ће и он и Милорад Додик писати своју декларацију ако званична Србија барем сада - кад већ није протеклих година - не саопшти Душку Марковићу да односи Србије и Црне Горе нису „најбољи до сада“ и да их Србија неће сматрати ни добрим док црногорски Срби буду у (до)садашњем положају. И ако - и без декларације - не почне да врши „цивилизовани притисак” на Подгорицу да Србима омогући да буду - Срби. Дачић је имао петље да Мајку Пенсу каже да се не слаже са његовом оптужбом на рачун Русије и њене улоге на Балкану. Макар једнако одлучно и јасно треба поставити на место Душка Марковића!

        ПРЕМИЈЕР Црне Горе Душко Марковић оценио је да су односи Подгорице и Београда „најбољи у последњих 20 година“ и да две земље представљају пример како је конструктивна сарадња могућа и после неразумевања у прошлости.

        У интервјуу за „Нови магазин“, Марковић је оценио да су Црна Гора и Србија „изузетно важне“ за стабилност и просперитет Западног Балкана.

        „Моја прва билатерална посета у функцији председника Владе Црне Горе била је почетком фебруара управо Србији. То није нимало случајно јер сам желео да и на тај начин покажем какав значај придајемо јачању пријатељских и конструктивних односа са Србијом“, казао је Марковић.

        Он је најавио да ће ускоро бити дефинисан програм будуће сарадње влада две земље, првенствено када је реч о интензивирању економских веза.

        Коментаришући питање двојног српско-црногорског држављанства, Марковић је казао да је „тешко доћи до договора“ јер две државе имају „потпуно другачији концепт и приступ регулисању тог питања“.

        „Црна Гора и Србија су 2008. почеле преговоре о двојном држављанству, када су одржане четири рунде преговора. Србија има знатно либералнији приступ регулисању питања држављанства док се Црна Гора, као већина малих држава, определила за рестриктивнији приступ па је с обзиром на концепцијске разлике, изузетно тешко доћи до договора по овом питању“, рекао је Марковић.

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари