Ево како то изгледа кад CIA у Београду ради са влашћу, кад јој никакав Отпор више није потребан

ОТПОРАШ СРЂА ПОПОВИЋ У НОВОМ САДУ ПРЕДСТАВИО СВОЈУ КЊИГУ „МУСТРА ЗА РЕВОЛУЦИЈУ“

Срђа Поповић

  • У клубу Фабрика у Новом Саду рекао да у Србији постоји потенцијал за формирање једног озбиљног друштвеног покрета који би био усмерен против „варварства“. Па додао: „Ово је земља која је увек трусна и у њој постоји озбиљан револуционарни потенцијал. Али, прави револуционарни потенцијал је револуција за а не против
  • ФАКТИ: Овај и даље покушава да замајава Србију у стилу поднаслова своје књиге „Како уз помоћ сутлијаша, лего коцкица и осталих ненасилних техника да покренеш заједницу, срушиш диктатора или просто промениш свет“. Али, признаде да су CIA, 5. октобар и он Србију довели до „ВАРВАРСТВА“. Од кога је - довољно је!

        ИЗВРШНИ директор београдског Центра за примењене ненасилне акције и стратегије (CANVAS) Срђа Поповић изјавио је да апстиненција на изборима не представља никакав протест, већ добровољно одрицање од могућности да се утиче на политичке и друштвене процесе.

        „Ма какви бели листићи! Шта, зар треба да пустим да неко други гласа уместо мене? Мораш да учествујеш у свему што те се тиче, а избори нас се свакако тичу“, рекао је Поповић синоћ на трибини у клубу Фабрика у Новом Саду.

        Он је оценио да друштвене мреже не могу да замене друштвени активизам у реалном свету и реалном времену и додао да феномени попут „кликтивизма“ односно „кликтања лајкова“ по друштвеним мрежама не представљају стварну друштвену акцију.

        „Можеш да имаш 20.000 лајкова када организујеш неку акцију па да ти се на њој у реалности појаве три човека. Уместо лајковања, боље је да урадиш нешто у реалном свету“, казао је Поповић.

        Додао је да у Србији постоје млади људи који су спремни за друштвени активизам, али је оценио да је проблем у томе што се са њима не ради.

        „Ми волимо да кукамо, уместо да се друштвено ангажујемо. Зато су нам улице све прљавије, школе све јадније, а тоалети све смрдљивији“, оценио је Срђа Поповић.

        Према његовим речима, у Србији постоји потенцијал за формирање једног озбиљног друштвеног покрета који би био усмерен против „варварства“.

        „Ово је земља која је увек трусна и у њој постоји озбиљан револуционарни потенцијал. Али, прави револуционарни потенцијал је револуција за а не против“, рекао је Поповић, који је био један од лидера антирежимског покрета Отпор у Србији крајем деведесетих година прошлог века.

        Оценио је да је највећи проблем Србије у томе што је млади напуштају и додао да је то због тога што је у Србији образовни систем „катастрофалан“.

        „Држава која не улаже у образовање је пукла. И то није само ова држава, то су многе државе, то је и мајчица Русија, из које људи беже“, рекао је Поповић.

        На трибини је промовисана књига „Мустра за револуцију“ аутора Срђе Поповића и Метјуа Милера, која носи поднаслов „Како уз помоћ сутлијаша, лего коцкица и осталих ненасилних техника да покренеш заједницу, срушиш диктатора или просто промениш свет“.

        Срђа Поповић је рекао да је „Мустра за револуцију“ скуп прича о обичним људима који су урадили велика дела тако што су прво схватили да се ствари саме од себе неће променити, а потом да тај посао уместо њих неће урадити неко други.

        Књига говори о методама ненасилне борбе широм света.

        „Мустра за револуцију“ имала је прву промоцију у Њујорку, у седишту компаније Гугл (Google), затим је промовисана на Универзитету Харвард, потом у седишту Ројтерса у Вашингтону, као и на бројним америчким универзитетима.

        Књига је у Европи премијерно представљена у Лондону, у Фронтлајн (Frontline) клубу, као и у Конвеј холу (Conway Hall).

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари