БИСЕРКО: Косово је последња спорна граница зато што је Србија оспорава

ОВО ЈЕ САМО У СРБИЈИ МОГУЋЕ!

 

И ПРЕДСЕДНИЦА ХЕЛСИНШКОГ ОДБОРА СРБИЈЕ СЕ УКЉУЧИЛА У АГИТАЦИЈУ И ПЛАШЕЊЕ НАРОДА

  • Европа жели да затвори питање граница, а Косово је остало последња спорна граница коју заправо Србија оспорава, а Србија нема избора - или да мења политику или да остане изолована
  • Србија треба да се усмери на обезбеђивање заштите Срба на северу Косова који сада живе у неком правном вакууму с обзиром да нису под ингеренцијом косовске Владе и државе, просто су остављени на милост и немилост разним групама које доле оперишу
  • Или ћемо ми кренути ка Европи или ћемо остати рупа на Балкану
  • ФАКТИ: Дакле, овако: Хелсиншки одбор се само у Србији бави границама! Хоће ли се наћи макар један једини мајчин син у врху власти да хелсиншкој Соњи каже да гледа своја посла и да се Србија не бави границама Каталоније, Шкотске  или Баварске! Тешко да ће. Јер, како је кренуло - границама Тадићеве Србије ускоро ће се бавити и секретарица Соње Бисерко и ултимативно захтевати - како се „демократска Србија“ не би нашла у изолацији - да похапси све у Србији који угрожавају европске границе скројене под диктатом НАТО!

        БЕОГРАД, (ФоНет) - Председница Хелсиншког одбора Србије Соња Бисерко изјавила је да Европа жели да затвори питање граница, а Косово је остало последња спорна граница коју заправо Србија оспорава, изјавила је председница Хелсиншког одбора Србије Соња Бисерко, оцењујући да Србија нема избора - или да мења политику или да остане изолована.

        Сав овај напор последњих месеци је био усмерен ка томе да се стави тачка на питање оспоравања граница, рекла је Бисерко за радио Слободна Европа, додајући да је Србија на путу да добије кандидатуру, али да је ова препрека, која се односи на границе, заправо била кључна.

        Србија то мора да схвати, истакла је, и да се у наредна три месеца понаша у складу са очекивањима ЕУ, с обзиром да је став међународне заједнице релевантан, а он је изричито против било каквих промена граница и подела Косова.

        Србија треба да се усмери на обезбеђивање заштите Срба на северу Косова који сада живе у неком правном вакууму с обзиром да нису под ингеренцијом косовске Владе и државе, просто су остављени на милост и немилост разним групама које доле оперишу, рекла је Бисерко.

        Србија нема избора - или да мења политику или да остане изолована, она просто нема алтернативу без обзира што је опозиција врло задовољна што Србија није добила ту кандидатуру, оценила је Бисерко.

        Према њеним речима, архитектура Балкана је мање више завршена и од Србије зависи како ће се укључивати у ту архитектуру.

        Према мишљењу Бисерко, нашем врху предстоји пуно разумевање европске политике и усклађивање својих потеза и извршавање обавеза из споразума који су договорени.

        Било би врло добро да у овом моменту наша политичка елита, и све оно што је окружује, разни неформални центри, заправо подвуку црту, промене политику и усмере своју енергију на добијање статуса и почетак преговора, оценила је.

        До фебруара наредне године Србија мора, према њеним речима, пре свега, да спроведе оно што је потписао шеф преговарачког тима Београда Борко Стефановић у Бриселу.

        Интегрисана контрола граница, повлачење барикада и неометано функционисање КФОР-а и ЕУЛЕКСА-а на целој територији Косова су елементарне тачке, минимум који Србија треба да испуни до фебруара, навела је Бисерко.

        Влада сноси највећу одговорност, јер је носилац политике која је требала Србију да доведе до статуса кандидата, напоменула је Бисерко, истичући да је и опозиција одговорна, обзиром да све време покушава да разводни политику Владе која се односи на ЕУ и њене обавезе.

        Ради се уопште о једној преломној тачки за цело друштво, или ћемо ми кренути ка Европи или ћемо остати рупа на Балкану, закључила је председница Хелсиншког одбора. 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари