НИКОЛИЋ: Претходна власт никад ништа није тражила за државу

ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ И МИНИСТАР СПОЉНИХ ПОСЛОВА ИТАЛИЈЕ:

БИЋЕ ЛОШЕ ЗА СВЕ АКО ЕУ ПОСТАВИ СРБИЈИ НОВЕ УСЛОВЕ

  • Србија је спремна да прихвати сугестије Европске уније и отклони пропусте у реформи правосуђа, борби против корупције и криминала и решавању проблема спорних приватизација
  • Министар Терци је изразио жељу за даљим унапређењем односа Србије и Италије и посебно истакао заинтересованост за сарадњу на пољу енергетике. Поновио је да је Италија вољна да уложи средства у заједничке пројекте са Србијом, на изградњи хидроелектрана на Ибру и средњем току Дрине

        БИЛО би изузетно лоше за све уколико би Европска унија накнадно изнела неке нове услове за прикључење Србије - заједнички су у Београду оценили председник Србије Томислав Николић и италијански шеф дипломатије Ђулијано Терци.

        У саопштењу из председништва Србије, Србија је спремна да прихвати сугестије Европске уније и отклони пропусте у реформи правосуђа, борби против корупције и криминала и решавању проблема спорних приватизација.

        Терци је рекао да Италија подржава Србију у њеним настојањима да што пре постане пуноправни члан Европске уније, као и да је спремна да пружи сву потребну помоћ у наставку дијалога са Приштином.

        Николић је Терцију пренео да ће политика Србије убудуће бити врло транспарентна, када је у питању Косово, да ће Србија инсистирати да се осигура пуна безбедност и мир за све грађане покрајине, као и да неће пристати на независност тог дела Србије.

        Такође, председник Николић је додао да ће се направити јединствена стратегија за Косово и Метохију, иза које ће стати Србија, и у чијој изради ће се консултовати сви релевантни политички субјекти у нашој земљи.

        Проблем досадашњих преговора био у томе - предочио је Николић Терцију - у томе што представници Србије никада ништа за државу нису тражили, већ су само правили уступке.

        Зато Николић, како је нагласио, очекује од нове Владе да ускоро изађе са елаборатом у коме ће дати „наше тумачење” до сада постигнутих споразума.

        Министар Терци је изразио жељу за даљим унапређењем односа Србије и Италије и посебно истакао заинтересованост за сарадњу на пољу енергетике. Поновио је да је Италија вољна да уложи средства у заједничке пројекте са Србијом, на изградњи хидроелектрана на Ибру и средњем току Дрине.

        Николић је захвалио госту на стратешком партнерству које Италија има са Србијом и на инвестицијама које је до сада остварила у Србији.

        Перспективе за развој сарадње Србије и Италије - закључио је Николић - огромне су и Србија рачуна на подршку Италије и у свом даљем путу ка Европској унији.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари