ФИНИ: Деведесет одсто северног Косова припада српској култури и језику

ПРЕДСЕДНИК ДОЊЕГ ДОМА ИТАЛИЈАНСКОГ ПАРЛАМЕНТА

ОЦЕНИО ДА ЈЕ СРБИЈА ПОЛОЖИЛА СВЕ ИСПИТЕ ЗА КАНДИДАТУРУ

Ђанфранко Фини

  • Ђанфранко Фини рекао, указујући да је то његово лично мишљење, да нико у ЕУ не може да пренебрегне чињенице да 90 одсто северног Косова припада српској култури и језику, као и да манастири на Косову имају велики значај за Србију
  • Полазећи од ове две чињенице, сви имају обавезе да се пронађе решење које ће прихватити све стране, а базира се на овим чињеницама, рекао је Фини

        БЕОГРАД, (ФоНет) - Београд је положио све испите и има јаке аргументе на основу којих тражи да Србија постане кандидат за чланство у Европској унији (ЕУ), оценио је данас председник Доњег дома италијанског парламента Ђанфранко Фини у Београду и изразио уверење да би Србија требало да добије такав статус, јер то отвара нову фазу у стабилности Балкана.

        Колико ми је познато, не постоји услов за Београд да договор о регионалном представљању Приштине мора бити постигнут до краја ове недеље, како би Србија добила статус кандидата, рекао је Фини после разговора са председником Скупштине Србије Славицом Ђуки Дејановић.

        Фини је рекао да сви знају да је питање регионалног представљања Приштине „још на столу“, али то није услов без кога се не може даље.

        Према његовим речима, дијалог Београда и Приштине треба наставити и он мора донети напредак.

        Фини је рекао, указујући да је то његово лично мишљење, да нико у ЕУ не може да пренебрегне чињенице да 90 одсто северног Косова припада српској култури и језику, као и да манастири на Косову имају велики значај за Србију.

        Полазећи од ове две чињенице, сви имају обавезе да се пронађе решење које ће прихватити све стране, а базира се на овим чињеницама, рекао је Фини.

        Сви важни кораци у европском процесу између Београда и европских институција су учињени, рекао је Фини и истакао да је Србија „завршила и положила све испите“ за добијање статуса кандидата.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари