Ђорђевић: Фарса са „терористима“ Милу је била потреба да глуми спасиоца од зле Србије

ПРЕ ШЕСТ ГОДИНА ЈЕ ПРЕДСЕДНИК СРПСКОГ КОДА ИЗ ПОДГОРИЦЕ ОПТУЖЕН ДА ОРГАНИЗУЈЕ ЦГ-ОПОЗИЦИЈУ

• Млађан ЂОРЂЕВИЋ: Када су избори у Србији, Орбан слободно долази на митинг Странке војвођанских Мађара и подржи их са жељом да имају што више гласова, и то јесте нормално. Али, ненормално је да Србија, или неко из Србије, не може чак ни да поздрави, а камоли да подржи странке које у Црној Гори заступају наш народ. Не видим шта су Срби у Црној Гори добили „најбољим односима“. Према уџбеницима, у Црној Гори учи се да су Срби 1918. године били окупатори, а пошто су данас терористи у моди, нису више окупатори него терористи. И то је једина промена и велики успех побољшања односа двеју земаља“
 

        ИГРАЊЕ на карту угрожености од Србије, за које се уочи избора одлучио Мило Ђукановић, за њега није никаква првина и новина.

        Он је и пре шест година оптужио српски државни врх и Млађана Ђорђевића - тадашњег саветника председника Србије који је данас на челу Српског кода - за „организовање опозиције у Црној Гори“.

        Ево како је Ђорђевић Ђукановићев изборни марифетлук прокоментарисао за „Недељник“:

        „Услови у којима су спровођени избори били су апсолутно недемократски. Режим је злоупотребљавао све државне ресурсе, полицију, службе, па и криминал, за свој интерес и зато се избори не могу сматрати демократским и слободним. Један од показатеља је и фарса са наводним терористима, што је искоришћено за креирање референдумске атмосфере у којој је Мило Ђукановић поново стао на браник Црне Горе и спасилац је од зле Србије. Такав спин је, очигледно, дао резултат. Да је ДПС освојио мандат или два мање, не би могао да формира владу, а управо је на том страху одређени број Ђукановићевих гласача који су разочарани влашћу извучен из апстиненције“, каже Ђорђевић.

         „А о каквој фарси је реч види се на снимцима ,опасних терориста’ који су угрозили Црну Гору, по-готово оне госпође од 70 година која је вероватно шампион Србије у каратеу и фул-контакту, и сигуран сам да је веома уплашила кршне Црногорце.“

        Када су избори у Србији, Орбан слободно долази на митинг Странке војвођанских Мађара и подржи их са жељом да имају што више гласова, и то јесте нормално.

        „Али, ненормално је да Србија или неко из Србије не може чак ни да поздрави, а камоли да подржи странке које у Црној Гори заступају наш народ. Не видим шта су Срби у Црној Гори добили ,најбољим односима’. Према уџбеницима у Црној Гори учи се да су Срби 1918. године били окупатори, а пошто су данас терористи у моди, нису више окупатори него терористи. И то је једина промена и велики успех побољшања односа двеју земаља“, каже Ђорђевић.

        Србија је, у духу „никад бољих односа“, обазриво реаговала на овај случај, а српске власти су затражиле објашњење правне природе, а не политичке. Мада је тешко очекивати… правно објашњење у афери која је „један кроз један“ политички случај, указује Ђорђевић.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари