ДИНКИЋ: Нова влада неће замрзавати плате и пензије

ДАЧИЋЕВА ВЛАДА НАЈКАСНИЈЕ 25. ЈУЛА, А НАЈВЕРОВАТНИЈЕ ЋЕ ИМАТИ

17 ЧЛАНОВА И 15 РЕСОРА

  • Чланови владе из УРС биће „задужени за европске интеграције, финансије и привреду и регионални развој и локалну самоуправу“
  • Динкић на седници Управе УРС рекао да га је председник СПС Ивица Дачић први пут звао два дана након другог круга председничких избора и индиректно му понудио могућност да учествује у влади, са коалицијом око социјалиста и напредњацима
  • Говорећи о европским интеграцијама, Динкић је рекао да је након посете Бриселу упознат са разочараношћу европских партнера и озбиљним замеркама на рад Тадића и министра спољних послова. Па нагласио: „Већина тих замерки тиче се политике према Косову. Нова влада ће морати да спроведе све што је Тадић обећао у дијалогу“

         ЛИДЕР УРС Млађан Динкић изјавио је да ће Уједињени региони Србије у новој влади имати три члана, који ће бити задужении за европске интеграције, финансије и привреду и регионални развој и локалну самоуправу.

         Управа Уједињених региона Србије једногласно је усвојила предлог Председништва УРС - а да се председнику Млађану Динкићу да сагласност за наставак преговора о формирању Владе Републике Србије коју ће чинити коалиција окупљена око Српске напредне странке, коалиција СПС - ПУПС - ЈС и Уједињени региони Србије.

         Управа УРС овластила је председника Млађана Динкића и да у име Уједињених региона Србије потпише коалициони споразум о формирању Владе Републике Србије.

         Динкић је, на седници Управе УРС, рекао да очекује да влада буде формирана најкасније до 25. јула и да ће бити мала, односно да ће је чинити највероватније 17 чланова и 15 ресора. 

         „Од тога, три ресора добиће Уједињени региони Србије“, рекао је Динкић.

         Он је рекао да га је председник СПС Ивица Дачић први пут звао два дана након другог круга председничких избора и индиректно му понудио могућност да учествује у влади, са коалицијом око социјалиста и напредњацима. Он је рекао да је ту понуду у том тренутку аутоматски одбио и да су Уједињени региони били спремни да иду у опозицију.

         Касније се, како је објаснио Динкић, показало да лидер ДС Борис Тадић није желео да УРС буде у влади са демократма, а да је Дачић на крају одлучио да буде мандатар и да направи владу са напредњацима.

         Динкић је рекао да се са предствницима СНС-а први пут састао пре три недеље за разлику од демократа и многих других, који су се са њим протеклих година често виђали.

         Он је казао да га је на сарадњу са СНС-ом с једне стране подстакла мисао Бориса Тадића, који је рекао да никада не би сарађивао са СПС-ом да се у политици руководио емоцијама а не разумом, додајући да га је то понукало на размишљање.

         Лидер УРС је рекао и да је Тадић покушао да растури УРС и да су његови изасланици лобирали посланике, а чак у будуће градоначелнике УРС-а да се окрену и пређу у редове демократа.

         „Ми смо све то гледали без реакције и борили се за што бољи резултат да би чак на крају тражили да УРС уђе у владу, али без председника“, рекао је Динкић.

         Он је додао да се већ пар дана после избора показало да је Маја Гојковић са своја два посланика отишла и сама се понудила Тадићу, због чега је, како је подсетио искључена из УРС.

         „Сад може да буде заједно са Тадићем до миле воље“ закључио је Динкић.

         Говорећи о европским интеграцијама, Динкић је рекао да је након посете Бриселу упознат са разочараношћу европских партнера и озбиљним замеркама на рад Тадића и министра спољних послова. 

         „Већина тих замерки тиче се политике према Косову“, казао је Динкић додајући да ће нова влада морати да спроведе све што је Тадић обећао у дијалогу.

         Динкић је објаснио и да нова влада Србије неће замрзавати плате и пензије, али да ће њихов раст морати да буде усклађен с реалним стањем у државном буџету.

         Он је казао да ће, ако постане министар финансија, укинути сувишне државне агенције и парафискалне намете који оптерћују привреду.

         Динкић је најавио да ће бити укинута одредба по којој се затварају радње због неиздавања фискалних рачуна, наводећи да је потребно кажњавати тај прекршај, али да више нема разлога за драстичну меру као што је затварање радњи.

         Говорећи о стању државних финансија, Динкић је рекао да је минус у државаном буџету седам одсто БДП-а и да новој влади предстоји борба за редовну исплату плата и пензија.

         Као циљеве будуће владе, он је навео избалансирану спољну политику, наставак европских интеграција, борбу против криминала и корупције, побољшање стања у правосуђу и слободу медија.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари