ДАЧИЋ: ЕУ мора имати статусно неутралан однос према Косову

ИЗЈАВА ПОТПРЕДСЕДНИКА ВЛАДЕ И МИНИСТРА ПОЛИЦИЈЕ

  • Међународна заједница од Београда тражи нормализацију односа Косова и Србије, која ће кад тад довести до неког прећутног признања косовске независности од стране Србије
  • Остали смо без кандидатуре у децембру, пре свега због тензија које су настале на северу Косова које је изазвао Хашим Тачи, тиме што је једнострано послао своју полицију и царину на административне прелазе према Србији и ми смо дошли у ситуацију да практично о нашој судбини одлучује неко други, оценио је Дачић
  • ФАКТИ: Докле ли ће водећи људи владе оно што Србији раде и намећу водеће западне земље приписивати „међународној заједници“? Докле ли ће чак и српски министар полиције живети у уверењу да је „тензије на северу“ изазвао Тачи, као да он командује КФОР-ом и ЕУЛЕКС-ом, као да „Змија“ није најобичнија марионета у рукама Брисела и Вашингтона? Докле ће прве државне фигуре Србије имати петље да тек понешто кажу западном вазалу Тачију?

        БЕОГРАД, (ФоНет) - Европа би требало да има уравнотежнији приступ проблему Косова, да схвати и да поштује легитимне интересе и Срба и Албанаца и да има неутралан приступ свему томе, изјавио је министар унутрашњих послова Србије Ивица Дачић.

        „Нарочито је неопходно да Европска унија (ЕУ) има статусно неутралан приступ, посебно због тога што ни све чланице ЕУ нису признале независност Косова“, нагласио је Дачић у изјави за међународни Радио Србија.

        Наравно да Србија жели да буде чланица ЕУ, али не сме да зависи само од тога, већ мора да се окрене и самој себи, а то значи да, како је рекао, независно од европског пута решава проблеме у којима живи.

        Питање Косова, према његовим речима, мора се што пре решити, али „очигледно не постоји спремност у међународној заједници“, која, како је рекао Дачић, сматра да је питање Косова већ решено.

        „Како они кажу, сада уствари само треба ићи на нормализацију односа Косова и Србије, која ће кад тад довести до неког прећутног признања косовске независности од стране Србије. Такав приступ доводи до тога да је ово питање кост у грлу приликом свих разговора, преговора и договора“, упозорио је Дачић.

        По његовом мишљењу, одлагање давања статуса кандидата Србији је изазвало велико разочарење грађана Србије.

        „Остали смо без кандидатуре у децембру, пре свега због тензија које су настале на северу Косова које је изазвао Хашим Тачи, тиме што је једнострано послао своју полицију и царину на административне прелазе према Србији и ми смо дошли у ситуацију да практично о нашој судбини одлучује неко други“, оценио је Дачић. 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари