Руска армија спрема одговор на амерички „глобални муњевити удар“

СЕРГЕЈ РЈАБКОВ: РАЗВОЈ ТИХ СИСТЕМА МОЖЕ ДОВЕСТИ ДО КОНФЛИКТА СА АПОКАЛИПТИЧНИМ ПОСЛЕДИЦАМА

  • Потпредсседник руске владе Дмитриј РОГОЗИН: Амбиција Американаца је да са „муњевитим ударом“ - захваљујући његовој техничкој супериорности, посебно брзини лета ракета-носача - стекну преност над свим другим нуклеарним силама. Јер, како је рекао, САД раде на ракетама које ће се кретати 6-20 пута брже од звука
  • Рогозин је открио да ће за „одговор” бити задужен Фонд за перспективна истраживања који је већ одабрао 52 пројекта који су оцењени као перспективни, а осам опредељени као - приоритетни
  • Заменик министра иностраних послова РФ Сергеј РЈАБКОВ: Појава хиперсоничних платформи суштински ће утицати на стратешку равнотежу и стабилност у свету. Зато је за Москву парирање таквим супертехнолошким средствима један од главних приоритета

         РУСИЈА - како је саопштио потпредседник њене владе Дмитриј Рогозин - неће оставити без одговора америчку стратешку концепцију „муњевитог удара”.

         Рогозин је у влади Дмитрија Медведева задужен за националну војну науку и индустрију, а истовремено је открио да Русија „разрађује систем парирања америчкој концепцији”.

         Према његовим речима, за разраду одговора на „муњевити удар” биће задужен Фонд за перспективна истраживања од којег се очекује „војно-технички одговор на америчку стратегију”.

         Фонд је због тога већ разматрао „више хиљада научно-техничких пројеката и предлога” и одабрао 52 који су оцењени као перспективни. А од њих - осам који су проглашени за приоритетне.

         „Немам право да било шта откривам, али могу да кажем да један од пројеката подразумева припрему одговора на концепцију глобалног „муњевитог удара” који је данас главна стратегија Сједињених држава”, нагласио је Рогозин.

         Да подсетимо: брзи глобални удар (или „глобални муњевити удар”)  је пројекат армије САД у чијим оквирима се ради на системима који  ће омогућавати удар конвенционалним оружјима по било којој тачки на планети у току једног јединог сата.

Дмитриј Рогозин

         Имајући ово у виду, Рогозин је нагласио да Русија не може себи дозволити да научно-технолошки заостаје у време када се форсирано развијају високотачна оружја и хиперсоничне технологије и нови материјали.

         Још је истакао да је амбиција Американаца да са „муњевитим ударом“ - захваљујући његовој техничкој супериорности, посебно брзини лета ракета-носача - стекну преност над свим другим нуклеарним силама. Јер, како је рекао, САД раде на ракетама које ће се кретати 6-20 пута брже од звука.

         После Рогозина „муњевитим ударом“ се позабавила и руска дипломатија. Из свог угла и са својим проценама и упозорењима.

         Развој система „глобалног муњевитог удара“, на којем раде САД, може довести до конфликта са апокалиптичним последицама  - оценио је заменик министра иностраних послова РФ Сергеј Рјабков.

         „Амерички „глобални удар“ рачуна са конвенционалним наоружањем на балистичким ракетама, али је то пут ка конфликтима са најтежим могућим, у суштини - са апокалиптичним последицама. А ако се још говори о новим хиперсоничним носачима - и са таквим моторима и без њих - тек треба разјаснити и какве ће бити њихове техничке карактеристике и варијанте примене“ - нагласио је Рјабков.

         Он је подвукао:  да ће појава хиперсоничних платформи суштински утицати на стратешку равнотежу и стабилност у свету.

         Русија ће - указао је високи руски дипломата - проценити како све то може утицати на њену безбедност. Као и Рогозин пре њега, Рјабков је открио да је за Москву парирање таквим супертехнолошким средствима један од главних приоритета.

         Сви даљи разговори о контроли наоружања у свету, мораће - истакао је Рјабков - да најзбиљније узму у обзир и „муњевити удар“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари