Ђукановићу Запад забранио одметање у шуму, али и даље тврди да је СПЦ оружје великосрпства

СПРЕМАН ЗА КОХАБИТАЦИЈУ - ОБЕЋАО ДА ЋЕ УЧИНИТИ СВЕ ДА ТРАНСФЕР ВЛАСТИ ПРОТЕКНЕ «БРЗО И ГЛАТКО»

Овај паразит нема петље ни да покуша да се одметне у

шуму - то су можда могли његови преци Срби

* Коментаришући захтев новоизабраног председника Скупштине Алексе Бечића да поднесе оставку, Мило Ђукановић рекао за Jutarnji.hr да његову оставку може тражити ко год хоће, али да је он легитимно изабрани председник:  «Врло сам поносан на све што смо постигли и сматрам да треба да наставим да радим даље. Ко не буде желио сарађивати, неће угрозити моје функционисање као предсједника. Имам одређени капацитет уставних овлашћења који ћу користити, као и до сада»

* Поверио својим драгим Хрватима да је Српска православна црква била "најактивнији политички актер на изборима" и да је "у континуитету инструмент великосрпског национализма и руских империјалних интереса на Балкану»

* ФАКТИ: Овај не може без лагања у које често и сам поверује. Ево, тврди да је његов Монтенегро најстабилније друштво на Западном Балкану, а  на литијскогдогађање народа излазило је 40 одсто Црне Горе. Од гандизма српске и његошевске Црне Горе и њега и Монтенегро је спасило само проглашавање епидемије корона-вируса које је личило на надувавање оне жабе што је пожелела да буде велика попут коња… А радо би овај жабац да и даље подмеће СПЦ да је инструмент великосрпског национализма и руских империјалних интереса на Балкану. Само, литије су побркале рачуне и његовим западним газдама, па се за дон Мила завеста незаустављиво спушта!

______________________________________________________________________

       МОНТЕНЕГРИНСКИ председник Црне Горе Мило Ђукановић обећао је да ће учинити све да трансфер власти протекне брзо и глатко.

       Ђукановић је рекао да је конституисањем Скупштине почела финална фаза легитимизације изборног процеса и подсетио да се Влада мора конституисати у следећих 90 дана.

       "Изабран је предсједник парламента и, макар неформално, најављен кандидат за предсједника владе. Кажем неформално јер сада почиње тећи рок од мјесец дана у којем предсједник државе обавља консултације са лидерима политичких партија", изјавио је Ђукановић за хрватски портал Jutarnji.hr.

       Одговарајући на питање како ће изгледати кохабитација, рекао је да ће, што се њега тиче, бити нормална.

       Говорећи о томе што као председник државе није био на конститутивној седници парламента, Ђукановић је рекао да су га спречиле раније преузете обавезе и додао да је то "ипак само једно протоколарно питање".

       "Много важније је то што смо у више наврата поновили да признајемо резултате избора и да честитамо побједницима. Учинићемо све да трансфер власти протекне брзо и глатко", поручио је Ђукановић.

       Одговарајући на питање да ли је стање у Црној Гори такво да може довести до грађанског рата, с обзиром на његову ранију изјаву да је спреман борити се за Црну Гору не само у парламенту него и у шуми, Ђукановић је одговорио да стање није тако лоше.

       "Црна Гора је најстабилније друштво на западном Балкану. Вјерујем да можемо издржати и овај експеримент у који је земља сада ушла", рекао је Ђукановић.

       Он је навео да се после 30 година мења власт и да опозиција, која никада до сада није била власт, мора да се учи том послу, а власт се након 30 година мора учити опозиционом деловању.

       Коментаришући то што је новоизабрани председник Скупштине Алекса Бечић пре неколико дана тражио да поднесе оставку, Ђукановић је рекао да његову оставку може тражити ко год хоће и да је он легитимно изабрани председник.

       "Врло сам поносан на све што смо постигли и сматрам да треба да наставим да радим даље. Ко не буде желио сарађивати, неће угрозити моје функционисање као предсједника. Имам одређени капацитет уставних овлашћења који ћу користити, као и до сада", истакао је Ђукановић.

       Коментаришући чињеницу да се владајући блок договорио о подели функција уз посредовање митрополита црногораско-приморског Амфилохија, Ђукановић је рекао да је то само врло доследно понашање нове парламентарне већине.

       Он тврди да је Српска православна црква била "најактивнији политички актер на изборима" и да је "у континуитету инструмент великосрпског национализма и руских империјалних интереса на Балкану".

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари