Трамп, бар засад, не намерава да смени специјалног тужиоца Мулера

ЊЕГОВИ АСИСТЕНТИ НА ПРОБЛЕМАТИЧАН НАЧИН ДОШЛИ ДО ХИЉАДА МЕЈЛОВА ТРАМПОВИХ САРАДНИКА

  • Прича о могућем отпуштању Мулера узнемирила је многе демократе, који су упозорили да би тиме могла да се покрене уставна криза. Неки републиканци су такође против тог потеза, сматрајући да би то била грешка

        АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп је рекао да не разматра отпуштање специјалног тужиоца Роберта Мулера који води истрагу о могућим везама његовог зборног штаба с Русијом у време председничке кампање.

        Трамп се вратио јуче у Белу кућу из Кемп Дејвида и када је упитан да ли разматра отпуштање човека који истражује да ли је његов изборни штаб био у дослух с руским званичницима током председничке кампање, он је одговорио одречно, без додавања детаља.

        Правни представници Трамповог транзиционог тима, успостављеног у периоду од његовог избора док није ступила на дужност његова нова администрација крајем јануара, навели су да су Мулерови истражитељи дошли до хиљада имејлова званичника тог транзиционог тима на непрописан начин.

        Указују да је дошао до имејлова на нелегалан начин, што је подстакло спекулације да би Трамп могао да уради нешто да прекине истрагу. Мулеров тим одбацио је критике, наводећи да су потпуно легално дошли то до тих мејлова.

        Трамп је рекао да не разматра да отпусти Мулера, али је оцено да „не изгледа добро“ то што се говори о непрописном долажењу до докумената.

       „Не изгледа добро. Баш је тужно да се то види. Моји људи су били врло љути због тога. Искрено, не могу да замислим да има било шта у тим имејловима, јер као што смо раније рекли - нема дослуха. Нема никаквог дослуха (са Русијом)“, рекао је Трамп на питање новинара.

        Мулерови истражитељи нису добили податке од Трампове транзиционе групе, која још постоји, већ од одвојене савезне агенције - Управе за опште послове која је складиштила материјал, навели су адвокати транзиционе групе.

        Мулеров портпарол рекао је да су документи добијени на одговарајући начин.

        Међутим, многи Трампови савезници искористили су питање имејлова као још једно средство да нападну кредибилитет истраге о могућој вези с Русијом која саплиће нову администрацију од почетка године.

        Прича о могућем отпуштању Мулера узнемирила је многе демократе, који су упозорили да би тиме могла да се покрене уставна криза. Неки републиканци су такође против тог потеза, сматрајући да би то била грешка. 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари