Народи Европе дали Русији прво место, а жирији њихових влада јој давали - нулу

ГЛЕДАОЦИ ИЗ СРБИЈЕ ГЛАСАЛИ ЗА РУСИЈУ, А БЕОГРАДСКИ ЖИРИ -

КАО ХОР ПОД КОНТРОЛОМ САД И NATO

Сергеј Лазарјев

  • КРИЛОВ: „Евровизија-2016“ била је више него добар примера колико се непосредна демократија разликује од представничке. Или прецизније: колико су такозвани стручни жирији у супротности са становиштем народа земаља-учесница. Најизразитији пример је сама земља-победница. Гледаоци у Украјини дали су представнику Русије, Сергеју Лазареву, максимално могућих 12 поена. Упркос више од две године зомбирања грађана Украјине „руском агресијом“. А украјински жири - нулу!
  • Прво место Русији су дали телевизијски гледаоци Азербејџана, Јерменије, Белорусије, Молдавије, Естоније, Литваније, Србије, Бугарске и Немачке. Друго место Русији дале су Мађарска, Грчка, Израел, Малта, Кипар, Црна Гора, Словенија, Чешка, Сан-Марино, треће - Грузија, Пољска, Летонија, Финска, Хрватска, Британија
  • Испоставило се да у целој ЕУ постоје свега две земље у којима се мишљење жирија мало разликује од народног. То су Грчка и Кипар. Телевизијски гледаоци тих земаља поставили су Русију на друго место, а жирији - на прво. Прво место Русији дали су такође жирији Белорусије и Азербејџана. Нулу поена Русији су дале Грузија, Пољска, Данска, Словенија, Израел, Македонија и низ других земаља. Међутим, ту није толико важна нула нама, колико паралелних 12 поена - Украјини. Ако то није политичко гласање - шта се онда може назвати политичким?
  • МАРКОВ: Гласање гледалаца је - политика јер народ гласа за своје, ко је ближи. Жири је - такође политика, али политика која није заснована на симпатијама народа. То је искристалисана стратегија влада, која се преноси преко руководства водећих телевизијских канала који, наравно, веома примају к знању препоруке власти. Русија мора да престане да игра по туђим правилима и да престане да се претвара да су правила часна. Она нису часна за нас и управо ради нас
  • ДЕЉАГИН: Евровизија је показала модел савремене европске демократије: народи подржавају Русију, али њихови гласови не значе готово ништа. Добро је само то што су организатори Евровизије изједначили русофобију, посебно русофобију отпадника кримско-татарског народа, са брадатим женама. То је уверљива демонстрација изопачености и наказности и нацизма и русофобије

        ЕВРОСОНГ-2016 само је потврдио да на том надметању више никада неће бити песама које ће бити хитови - ни општеевропски, ни у земљи победници.

        Потврдио је и оно што је за њега много погубније: да је у најдиректнијој функцији политике. Чак америчке политике која је у Стокхолму реализована преко „националних жирија“. Тако грубо и тупаво да су неки национални жирији гласали потпуно супротно од својих нација.

        Стокхолм ће остати посебно упамћен по томе што је на њему победила изрежирана русофобија. Јер, гледаоци (нације) победу су дали представнику Русије Сергеју Лазарјеву, а национални жирији - представници Украјине Џамали, кћерци Татарина и Јерменке рођеној у Киргизији.

        Факти у сажетој форми преносе три од више десетина руских реакција на оно што се гододило у Стокхолму.

Украјинци дали Лазарјеву максималних 12 поена, а украјински жири - нулу

Пише: Антон КРИЛОВ

        „ЕВРОВИЗИЈА 2016“ показала се као један од најтипичнијих примера за показивање колико се непосредна демократија разликује од представничке. Или прецизније - колико је такозвани стручни жири у супротности са становиштем народа земаља - учесница.

        Најизразитији такав пример демонстрирала је, наравно, земља-победница. Гледаоци у Украјини дали су представнику Русије, Сергеју Лазареву, максимално могућих 12 поена. Украјинско министарство за пропаганду може у пуном саставу да напусти посао. Без обзира на више од две године зомбирања грађана Украјине „руском агресијом“, оно није имало утицаја.

Џамала

        Украјински народ дао је руском представнику прво место. Украјински жири - нула поена. Шта може бити очигледније?

        Такође прво место Русија је заузела по мишљењу телевизијских гледалаца Азербејџана, Јерменије, Белорусије, Молдавије, Естоније, Литваније, Србије, Бугарске и Немачке. Друго место Русији дале су Мађарска, Грчка, Израел, Малта, Кипар, Црна Гора, Словенија, Чешка, Сан-Марино, треће - Грузија, Пољска, Летонија, Финска, Хрватска, Британија.

        Најмање поена руском извођачу дали су тв-гледаоци Данске и Холандије по - 4 и 3 поена.

        Тако је на такмичењу за симпатије гледалаца руски извођач заузео потпуно заслужено прво место које су и предвидели букмејкери.

        Гласање жирија требало је, хипотетички, да „коригује“ мишљење народа - исто као што се претпоставља да демократски изабране власти треба да владају ослањајући се на мишљење људи.

        Испоставило се да у Европској унији постоје свега две земље у којима се мишљење жирија мало разликује од народног. То су Грчка и Кипар.

        Телевизијски гледаоци тих земаља ставили су Русију на друго место, а жири - на прво. Прво место Русији дали су такође жири Белорусије и Азербејџана. Жири Јерменије дао је Русији само два поена - очигледно зато што се љуте на Русију због њеног настојања да превазиђе сукоб током недавног погоршања конфликта у Карабаху.

        Нулу поена Русији су дале Грузија, Пољска, Данска, Словенија, Израел, Македонија и низ других земаља. Међутим, ту није толико важна нула нама, колико паралелних 12 поена - Украјини. Ако то није политичко гласање - шта се онда може назвати политичким?

        Русију је ниско оценио и српски жири настројен на ЕУ,који је такође на прво место ставио Украјину, а Русији „о свом трошку“ дао један поен и десето место.

Жирији су по команди гласали за Аустралију као замену за САД и за Украјину као Антирусију

Пише: Сергеј МАРКОВ, директор Института за политичке студије

        „ЕВРОВИЗИЈА“ - није ништа више од музичке позадине, односно, мелодија која одвраћа пажњу у трци за реално важним интересима бизниса и политике. Због тога то музичко такмичење не коментаришу тако активно чак ни стручњаци за музичку уметност, него политичари и аналитичари

        У политичко-економском пројекту под називом „Евровизија“ могу се издвојити три основна субјекта: телевизијски канали, народи и власт.

        1. Саме песме су - чисто маркетиншки продукт водећих националних тв-канала који и јесу главни учесници такмичења. То је уметност шоу-бизниса. Песме, као и производ у супер-маркету треба да одговарају некаквом стандарду, а ако том стандарду одговара 20 једнаких производа, онда се избор не заснива на упоређивању робе, него на другим факторима.

        2. Гласање гледалаца је - политика, народ гласа за своје, ко је ближи.

        3. Жири је - такође политика, али политика која није заснована на симпатијама народа. То је искристалисана стратегија влада, која се преноси преко руководства водећих телевизијских канала који, наравно, веома примају к знању препоруке власти.

        Стога народи многих земаља који Русију сматрају блиском земљом, гласају за Русију, а жири извршава наређење владе.

        Аустралија је - сурогат САД, Англосаксонци.

        Украјинска врхушка кандидовала је антируски производ.

        Зато је жири за Аустралију као замену за САД и за Украјину као Антирусију.

        Гласање гледалаца изражава политичке симпатије народа, а гласање жирија изражава политику влада. Народи многих земаља Европе воле Русију и дали су јој прво место.

        А жири изражава политику европских влада и одбацио је Русију на пето место.

        Ипак, најизразитији је раскорак између народа и власти у Украјини.

        Гледаоци у Украјини поставили су Русију на прво место, а жири није дао ни један глас. Очигледно је изразито испољавање расцепа између народа Украјине, који воли Русију и украјинских власти који је мрзе.

        Односно, „Евровизија“ је јасно потврдила да су у Украјини на власти привремени фаворити, чија су гледишта у потпуној супротности са гласом и мишљењем народа.

        Руски грађани дали су Украјини 10 гласова (друго место после Јерменије), зато што они такође сматрају и сматраће Украјину братском земљом и јасно одвајати народ Украјине од њене криминалне власти.

        За Русију је протекло такмичење - важна лекција: ако ми играмо по европским правилима тако као да су она поштена, онда ће нас они увек обмањивати. Баш за Русију правила ће бити промењена тако да она изгуби. Русија мора да престане да игра по туђим правилима и да престане да се претвара да су правила часна. Она нису часна за нас и управо ради нас.

„Евровизија“ је показала да никакво часно такмичење са Западом у принципу није могуће

Пише: Михаил ДЕЉАГИН

        МИ МОРАМО да извучемо озбиљне поуке из овог шамара Русији, шамара свима нама.

        „Евровизија“ је показала модел савремене европске демократије: народи подржавају Русију, али њихови гласови не значе готово ништа.

         „Евровизија“ је показала да никакво часно такмичење са Западом у принципу није могуће: свако пристајање на његова правила значиће пораз и ругање.

        Победа Џамале је - дуготрајна провокација: сада ће нацисти и западни организатори нацистичког преврата захтевати нацистичку окупацију Крима да би имала где да се одржи следећа „Евровизија“.

        Ипак, згодно је то што су организатори „Евровизије“ изједначили русофобију, посебно русофобију отпадника кримско-татарског народа, са брадатим женама. То је уверљива демонстрација изопачености и наказности и нацизма и русофобије“. 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари